Logo image

м. Київ
вул. Борщагівська 206
тел.: +380(44)233-61-16
моб.: +380(67)472-43-03

geo Карта проїзду

Facebook logo
VK logo
YouTube logo

Профілактика карієсу для збереження цілісності зубів

 

Термін «карієс» перекладається з латині як «гниття» та означає руйнування зубних тканин в різних стадіях.

На початковій стадії на поверхні зуба з'являються світлі плями, які вказують на його демінералізацію. З плином часу плями темніють. У середній стадії вражений дентин під емаллю руйнується і утворюється порожнина (дірка). В стадії глибокого карієсу запалення переходить на корені зуба та загрожує серйозними ускладненнями.

Лікування карієсу в таких випадках необхідно, причому невідкладно, в стоматологічній клініці проведуть необхідне лікування і врятують зуби від подальшого руйнування. Проте ми завжди повторюємо нашим пацієнтам, що проблемі краще запобігти, аніж потім її вирішувати. Треба зробити все, щоб «дірка» не з’явилася, і зуби залишилися цілими.

Звички від карієсу

1. Чистимо зуби щодня, але не частіше двох разів на день – вранці й увечері. Оптимальна тривалість: три хвилини в різних площинах. Не забуваємо чистити язик. Деякі чистять зуби після сніданку, інші зчищають наліт після пробудження, а після сніданку споліскують.

2. Користуємося флосом (зубною ниткою) та спеціальними щіточками (міжзубними йоржиками) для очищення проміжків між зубами.

3. Якщо є проблеми з високою чутливістю зубів і хворобами ясен, підбираємо лікувальну пасту.

4. Вибираючи пасту й ополіскувач, зверніть увагу на склад: якщо в нього входить хлоргексидин, наприклад, не варто вживати такий продукт довше 7 днів, адже він змінює колір зубів.

5. Ополіскувачі розчиняють наліт на зубах, уповільнюють утворення зубного нальоту і таким чином запобігають появі карієса.

6. Не можна чистити зуби відразу ж після кислих напоїв, фруктів або продуктів, зачекайте пару годин. Кисле середовище розм'якшує емаль, і від щітки на зубах можуть з'явитися подряпини, що в подальшому може призвести до хворобливої чутливості.

7. Міняємо зубну щітку раз на три місяці.

8. Прищеплюємо корисні звички дітям та навчаємо власним прикладом!

Професійна профілактика карієсу

Професійну гігієну ротової порожнини можна порівняти з регулярним техоглядом автомобіля – якщо ним нехтувати, ремонт обійдеться в кругленькі суми.

Ми рекомендуємо знімати зубні відкладення в професійних умовах стоматології мінімум раз на рік, краще - раз на півроку. Регулярне видалення каменів, очищення від м'якого та затверділого нальоту, покриття зубів фторидвмісним лаком – все це допоможе запобігти появі карієсу та зберегти зубні тканини цілими й неушкодженими.

Запишіться на прийом та будьте здорові!