Витоки стоматологічного здоров’я

“Традиційні психофізичні практики йога-терапії в комплексному лікуванні, профілактиці та реабілітації стоматологічних хворих”

Частина II

Здоров’я зубів

Минулого разу ми розглядали загальні причини виникнення захворювань, описані в книзі Валерія Георгійовича Бургонського, розмірковували про взаємозв’язок психологічного і фізичного стану та підійшли до питання про стоматологічне здоров’я. Звернулися до Н. Віторської, яка вважає, що каріозні стани в дітей та дорослих безпосередньо пов’язані з нашим ставленням до світу та самих себе.

Які рекомендації можна запропонувати тим, хто бажає зберегти стоматологічне здоров’я? Пацієнтам, які страждають від карієсу, Н. Віторська радить:

  • не допускати негативних думок, шукати в усьому позитивні моменти.
  • цінувати все добре в собі й намагатися не приділяти надмірної уваги поганому.
  • застосовувати творчий підхід до будь-якої справи.
  • брати активну участь у громадському житті колективу, відповідальність за певний фронт роботи.
  • навчитися доводити будь-яку справу до реального результату (видимого для інших).

Що стосується пародонтиту, то Н. Віторська пояснює його, як прогресуючу атрофію кісткової тканини альвеолярних відростків щелеп. «Десна символізують опору людської життєздатності – впевненості в собі, яка заснована на розумінні своєї місії, сенсу свого життя. Впевненість в своїх діях допомагає зайняти активну позицію при вирішенні життєвих проблем. Віра в успіх своєї справи служить опорою в житті людини так само, як наші десна є опорою для зубів. Кровоточивість ясен символізує втрату життєвої енергії через невпевненість в своїх силах».

Саме спосіб життя приводить людину до певних ситуацій, стан здоров’я взагалі й стоматологічного здоров’я зокрема – відображення цього способу життя.

Зіткнувшись із порушеннями здоров’я, людина не завжди готова усвідомити важливі уроки та вдатися до радикальних змін свого життя, навіть розуміючи їх необхідність. Найбільше постраждає той, хто знає і не робить, хоча також не потрібно забувати, що незнання закону не звільняє від відповідальності. Тим, хто хоче бути здоровим і мати здорові зуби, треба про це задуматися.

Здоров’я стоматологів

Тепер звертаюся до колег стоматологів. Тому що мета мого виступу – звернути увагу не тільки на стоматологічне здоров’я наших пацієнтів, але й на здоров’я самих стоматологів.

Багато хто з присутніх на цій конференції роками практикує щоденний стоматологічний прийом в кривих позах.

Як на Вашу думку, чи впливає таке положення на стан Вашого хребта? Чи стає Ваш хребет здоровішим та сильнішим?

«Наше тіло настільки молоде, наскільки воно гнучке. Хребетний стовп вміщує всю важливу нервову систему, телеграфну систему тіла».

Підтримка гнучкості й сили хребта покращує іннервацію та кровообіг у внутрішніх органах, та забезпечує їх постачання поживними речовинами й киснем, допомагаючи Вашому функціонуванню.

stomatolog

Доктор Вольф Недермайер

Запитайте себе:

  • Скільки років Ви б хотіли працювати стоматологом?
  • Чи треба берегти те, що приносить Вам прибуток, турбуватися про нього, щоб реалізовувати свої ідеї та бажання?
  • Якщо стоматологія для Вас – улюблена справа, якщо Ви із задоволенням витрачаєте більшу частину дня на прийом пацієнтів, чи бажаєте Ви заробляти більше, ніж зараз?
  • Що ж, в реальності, приносить Вам прибуток?

Відповіді напрошуються самі собою. Ви запитуєте, як це зробити?

Далі буде.

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …