А без брекетів не можна?

 

Исправление прикуса без брекетов

Дуже часто, приходячи на консультацію до дитячого стоматолога, батьки із сумом запитують: «А без брекетів не можна?..» Відповідь проста: «Звичайно можна, але…» Якщо б Ви хотіли обійтись без брекетів в майбутньому, потрібно потурбуватися про здорову посмішку малюка вже сьогодні. Саме у віці від 6 до 12 років закладаються основні проблеми нерівностей зубів, які в зрілому віці викликають серйозні ортодонтичні ускладнення та розвиток захворювань організму в цілому.

 

Головне – не втратити час

Діти багатьох батьків приречені на подальші ускладнення, пов’язані з патологіями розвитку зубощелепного апарату. Це відбувається через те, що мати, з надією, що малюк обов’язково «переросте», відкладає візит до стоматолога.

«Молочні зубки ще не випали, встигнемо!»

Але це зовсім не так. Якщо формування щелеп в ранньому віці вже відбувається з аномаліями, то проблема не вирішиться сама по собі. Ви просто втрачаєте дорогоцінний час. Нерідко ортодонтичні складнощі з’являються у дітей через нерівномірний розвиток верхньої та нижньої щелепи. При недостатньому розвитку щелепи виникає скупченість зубів, а при надмірному рості утворюються щілини.

закрити

Час звертатися за допомогою до лікаря ортодонта, якщо у малюка помітили симптоми:

  • ! зміщення зубів;
  • ! неправильний прикус;
  • ! аномалії в розвитку щелеп;
  • ! дефекти мовлення, викликані проблемами стоматологічного характеру;
  • ! ротове дихання.

 

Альтернатива брекетам

Чи можна все ж таки обійтися без брекетів? У випадку, якщо лікар-ортодонт бачить, що існує можливість обійтися без брекетів, він може запропонувати ряд альтернативних методів виправлення зубних аномалій:

  • функціональні апарати;
  • трейнери;
  • знімні та незнімні апарати.

 

Функціональні апарати

Простий та недорогий метод лікування прикусу без брекетів. Знімна конструкція, що виготовляється індивідуально, згідно зліпку щелеп дитини. Застосовується для виправлення патологій різної складності. Гарних результатів можна досягти, використовуючи пластини в ранньому віці і до 12-15 років. Регулярне носіння відіграє важливу роль.

Для батьків існує єдина складність – постійне нагадування малюкові: «Ти не забув одягнути пластину?»

До апаратів малюки пристосовуються досить швидко. Вони радіють тому факту, що в будь-який зручний для них час, їх можна легко зняти самостійно.  Чищення ротової порожнини, приймання їжі – ці дії не викликають неприємних відчуттів. Види функціональних апаратів для виправлення патологій різного ступеня:

  • однощелепні та двощелепні;
  • для розширення верхньої щелепи;
  • з пружиною, що штовхає;
  • із заслінкою для язика, якщо у малюка є шкідлива звичка прокладати його при ковтанні.

 

Трейнери

Ще один спосіб, що допомагає обійтись без брекетів, за умови його своєчасного використання. Трейнер – своєрідна капа, зроблена з м’якого еластичного силікону. Конструкція нагадує футляр, в який ховаються зубки. Дія трейнера перш за все направлена на зняття напруги та надлишкового тиску на щелепи та зуби, а також на виправлення шкідливих звичок, які є причиною порушень прикусу та неправильного розташування зубів.

Трейнер має естетичний вигляд, що дає дитині можливість не соромлячись, носити його із задоволенням. Але, якщо все ж таки у малюка виникає бажання не одягати його в присутності друзів, то цілком допустимим і достатнім є нічне носіння. Для кожного пацієнта капа виготовляється індивідуально, згідно зліпкам щелеп. На сьогоднішній день  цю функцію досить успішно виконують спеціальні комп’ютерні програми.

На Ваші численні прохання в цій статті ми вирішили розкрити важливу тему: дитяча ортодонтія та способи її лікування. Найближчим часом ми готуємо продовження матеріалу, в якому Ви дізнаєтесь про секрети успіху в досягненні здорової і красивої посмішки Вашого малюка! Слідкуйте за нашими новинами.

 

Ортодонтичний прийом – дитяча ортодонтія МЦ ­«Студії 32»

закрити

Консультація лікаря-ортодонта – 300 грн.

Аналіз та розшифрування знімків – 200 грн.

Відбиток С-силіконом, виготовлення діагностичних моделей по одному елементу – 500 грн.

Курс ортодонтичного лікування апаратами – від 3800 грн. до 7000 грн.

Установка брекет-системи (метал) на одну щелепу (до 18 років) – 8 500 грн.

 

Записуйтесь на прийом, ми чекаємо на Вас!

 

Автор публікації: Маріам Нассер, лікар-ортодонт.

Фотороботи Максима Шостаківського.

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …