Білі плями на зубах

Білі плями на поверхні емалі, що з’являються після зняття нальоту, – перший дзвіночок карієсу. Також вони можуть виникати в результаті підвищення кислотності слини, що призводить до виведення з емалі солей кальцію і фосфору.

khvoroby molochnykh zubіv

Встановлено прямий зв’язок рН ротової рідини з функцією шлунка. Порожнина рота – невід’ємна частина травного апарату, саме тут починається переварювання їжі. Хронічні захворювання шлунку, печінки, підшлункової залози та інших органів шлунково-кишкового тракту супроводжуються дефіцитом вітамінів, мінеральних речовин, білків і вуглеводів в організмі. Все це призводить до порушень в слизовій оболонці, зубах, в кістках щелеп, негативно впливає на розвиток постійних зубів і процеси вторинної мінералізації, внаслідок чого може розвинутися така неприємна хвороба, як множинний карієс.

Білі плями на зубах у дитини – причини, лікування, профілактика

Білі плями на тимчасових зубах можуть свідчити про патологічних стани шлунково-кишкового тракту. Цей симптом може вказувати і на хронічний гастродуоденіт. Це захворювання спостерігається на тлі ослаблення організму перенесеної інфекцією або при захворюванні інших органів. Гастродуоденіт часто супроводжують хронічний тонзиліт (запалення мигдаликів), інвазії глистами, схильність до алергій.

Діти з хронічним гастродуоденітом скаржаться на:

  • неприємний запах з рота,
  • присмак кислого, гіркоту,
  • печіння в роті,
  • сухість в роті,
  • висипання в порожнині рота і на губах,
  • набряк слизової,
  • точкові крововиливи або збільшення судин,
  • обкладений, набряклий або почервонілий язик,
  • збільшення смакових сосочків,
  • «географічний язик» – ділянки десквамації епітелію.

Для збереження молочних і профілактики цілісності майбутніх постійних зубів не відкладайте візит до дантиста. Адже такий спочатку безболісний симптом, як білі плями за зубах – невідкладний привід записатися на консультацію до стоматолога.

За необхідності стоматолог направить на консультацію гастроентеролога та отоларинголога. У нас в клініці ви можете пройти тест на кислотність слини, перевірити інтенсивність нальоту й наочно навчитися методам боротьби з ним. Эфективна також професійна гігієна порожнини рота з нанесенням ремінералізуючих гелів і лаків. Дітям зі схильністю до карієсу ми пропонуємо герметизацію фісур молочних і постійних зубів для зниження ризику його появи на жувальних поверхнях.

Задля профілактики важливо слідкувати за гігієною ротової порожнини вашої дитини, регулярним чищенням зубів вранці і особливо ввечері, дотримуватися перерви між прийомами їжі (мінімум 2 години) – все це допомагає знизити рівень кислотності слини і сповільнить розвиток білих плям.

Запишіться на прийом і будте здорові.

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …