Серед людей, що зазнають проблеми з неправильним прикусом – як естетичні, так і цілком практичні – існує думка, що брекети для дорослих не підходять. Чомусь вважається, що виправити зубний ряд за допомогою брекет-системи можна лише в підлітковому віці, а дорослим доведеться жити з нерівними зубами все життя. Стоматологи і ортодонти медичного центру «Студія 32» в Києві, стверджують, що встановити брекети не пізно практично в будь-якому віці.

Чому брекети – це хороший вихід для дорослих

Проблеми з прикусом, які розвиваються ще на етапі молочних зубів, мають дві сторони: естетичні та практичні. Нерівний зубний ряд багатьох позбавляє впевненості в собі, але може позбавити і можливості нормально їсти або розмовляти. Через порушення розташування зубів виникають інші стоматологічні проблеми – наприклад, патологічна стертість зубів, клиновидні дефекти. Неправильний прикус підвищує ймовірність карієсу через те, що в зубному ряду більше місць для потенційного розвитку мікроорганізмів, а його ефективна очистка утруднена.

Тому, якщо раніше не було можливості або рішучості, поставити брекети в 30 років або навіть в 40 – відмінна ідея. Нижня межа віку для установки у сучасних брекет-систем обмежений 14 роками, а верхній – практично не обмежений. Але варто мати на увазі, що з віком тривалість використання брекет-системи також може зростати. Якщо у підлітків вона складає в середньому 1-1,5 року, то у пацієнтів після 30-35 років тривалість носіння зазвичай перевищує 2 роки. До того ж, чим довше затягувати візит до ортодонта, тим вище ймовірність, що після виправлення брекетами буде потрібно використання ретейнерів. Це металеві дуги, що утримують зуби в правильному положенні, тому що вони у дорослих пацієнтів прагнуть повернутися в колишнє положення. Тривалість використання ретейнерів тим довше, чим старше пацієнт, але у віці 30-40 років можна обійтися мінімальними термінами використання брекетів і ретейнерів.

брекеты для взрослых

Підготовка до ортодонтичного лікування та встановлення брекетів

Хоча брекети в дорослому віці встановлювати можна і потрібно, підготовка до їх установки у людей старше 25-30 років є більш серйозною. Головна причина – до такого віку у багатьох пацієнтів вже спостерігаються в тій чи іншій мірі проблеми з зубами, які обов’язково повинні бути вирішені перед установкою брекет-системи. Якщо зуб має каріозну порожнину або депульповані, тобто позбавлений нервово-судинного пучка при лікуванні в минулому, встановлювати на нього брекет не треба, так як матеріал зуба швидко зруйнується. Необхідна попередня установка коронки.

Існує небагато протипоказань для установки брекетів, їх можна розділити на відносні і абсолютні. Відносні – це протипоказання, які вимагають попереднього лікування. До них відносять пародонтит, пародонтоз, інші захворювання ясен і зубів в гострій фазі, які частіше зустрічаються у дорослих. Вилікувати зуби і ясна повністю перед установкою брекет-системи можна в київському медичному центрі «Студія 32».

Яка пластинка на зуби для дорослих підходить

Брекет-системи розрізняються за матеріалом виготовлення. Найбільш часто зустрічаються металеві брекети. Їх перевага – в меншій ціні і довговічності. Виготовляються такі платівки з нержавіючої сталі, рідше титану або нікелевих сплавів. Основний їх недолік – помітність, але, як показує практика, дорослі звертають увагу на цей фактор не так часто, як підлітки. Крім того, завдяки особливостям конструкції металеві брекети швидше виправляють дефекти прикусу. Це робить їх кращим вибором в дорослому віці.

Найменш ж помітними є сапфірові брекети. Вони ж і найбільш комфортні для носіння і міцні, проте це компенсується значно вищою ціною через значну вартості медичних сапфірів і самої конструкції. Крім того, володіючи високою міцністю на стирання, сапфірові брекети є крихкими і чутливими до ударів.

Поширені і керамічні брекет-системи, також досить малопомітні і естетичні, а крім того – міцні до стирання. Однак їх використання вимагає тимчасової відмови від деяких фарбувальних продуктів, а час, який потрібен на виправлення прикусу, довше, ніж для металевих – як і вартість. Рідше використовуються пластикові брекети – вони відносно дешеві, встановлюються безболісно – але швидше, ніж всі інші види, руйнуються, і з-за м’якості матеріалу вимагають більш тривалого часу використання.

За способом установки брекети діляться на вестибулярні – встановлюються на зовнішній стороні, і лінгвальні – їх кріплять до внутрішній стороні. Другий тип використовується і у підлітків, і у дорослих відносно рідко, його єдина перевага – в повній непомітності брекета.

По конструкції виділяють лігатурні і безлігатурні брекети. Лігатурні брекети відрізняються кріпленням дуг в замочках спеціальним тонким дротом, такі системи більше підходять для корекції значних дефектів прикусу і частіше рекомендуються дорослим. Безлігатурні брекети з механізмом ковзання призначені для виправлення невеликих дефектів.

У медичному центрі «Студія 32» в Києві ми готуємо і проводимо установку брекет-систем будь-якого типу для дорослих з дефектами прикусу різного ступеня. Звертайтеся зручним способом, щоб дізнатися більше!