Дезінфекція та стерилізація, методи боротьби з мікроорганізмами

Нещодавно ми піднімали тему чистоти та стерильності в стоматологічних клініках – взагалі, та зокрема – в МЦ «Студії 32».

Сьогодні більш детально поговоримо про процес дезінфекції та стерилізації.

Відомо, що всюди нас оточують мікроорганізми. Потрібно розуміти, що існують, як корисні, так і шкідливі бактерії, до яких людина навчилася пристосовуватися та співіснувати з ними.

Ми ведемо активну боротьбу саме з патогенними їх різновидами, що завдають шкоди здоров’ю людини.

В різних медичних закладах, а конкретніше – в стоматологічних, адже саме про них сьогодні йде мова,  існує ряд певних методів боротьби з бактеріями. Ми ділимось з Вами тими, що застосовуються саме в нашій клініці. Завдання у них одне – знищення мікроорганізмів, а ось механізми дії різні.

 

  • дезінфекція
  • стерилізація

 

 

Дезінфекція

закрити

Дезінфекція – це попередження поширення хвороботворних бактерій.

Існує декілька способів впливу на них:

  • фізичний;
  • механічний;
  • біологічний;
  • хімічний.

В клініці МЦ «Студія 32» ми комбінуємо дані способи для отримання кращого результату. Проводиться обробка приміщень, обов’язкове провітрювання, очищення (фільтрація) води, ретельна обробка поверхонь дезінфікуючими засобами, як до прийому пацієнтів, так і після нього.

Поверхні, з якими контактував пацієнт, піддаються чищенню дещо іншими засобами, які були перевірені неодноразово та зарекомендували себе з найкращої сторони. Завдяки ним, досягається відмінний результат за мінімально короткий проміжок часу з максимальним ефектом дії на різноманітні види хвороботворних бактерій.

 

Стерилізація

закрити

Стерилізація – знищення патогенних мікроорганізмів.

Стерилізація потрібна при використанні інструментів, необхідних для проведення маніпуляцій, пов’язаних з ротовою порожниною: починаючи від простого лікування, закінчуючи оперативним хірургічним втручанням. Всі інструменти , що мають прямий контакт з пацієнтом, проходять стерилізацію, яка має певні етапи очищення. Стерильний інструмент відкривається безпосередньо перед використанням його в роботі з пацієнтом. По завершенню лікування стоматологічний інвентар підлягає новому циклу обробки.

В МЦ «Студія 32» кожен етап дезінфекції відбувається з використанням високоякісних дезінфікуючих засобів. Стерилізація проводиться в автоклаві останнього покоління. В наших наступних статтях ми будемо детальніше знайомити Вас з кожним видом обробки стоматологічних інструментів.

Автор матеріалу з дезінфекції: головна медична сестра, асистент Олена Бардик.

Фотороботи Максима Шостаківського.

 

Більше публікацій Олени Бардик:

 

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …