Дезінфекція та стерилізація в стоматології

 

дезинфекция и стерилизация в стоматологии

Будь-які медичні заклади в Україні,  в тому числі стоматологічні клініки, працюють згідно з Держстандартами та дотримуються норм, встановлених державою. Існує ряд правил, законів, нормативів, розроблених та встановлених Санітарно-епідеміологічною службою України (СЕСУ). Дана служба проводить регулярний санітарний нагляд і веде активну роботу в боротьбі і профілактиці захворювань інфекційного характеру.

В зону діяльності СЕСУ входить контроль за виконанням встановлених нормативів і стандартів для стоматологічних клінік та кабінетів, завдяки яким дотримується стерильність. Це є запорукою того, що патогенні мікроорганізми не загрожуватимуть здоров’ю людини під час лікування.

закрити

Здоров’я людини – що може бути важливішим в сучасному світі?

Всім відомо, що на сьогоднішній день існує ряд захворювань, що передаються гемоконтактним шляхом. А саме: використанням нестерильних інструментів і матеріалів, а також можливістю контактів з інфікованою кров’ю на пошкоджених ділянках шкіри та слизових оболонках.

Вам, як споживачу відповідних медичних послуг, необхідно бути впевненим в своїй безпеці і в безпеці Ваших близьких. Для цього потрібно переконатися в тому, що клініка, в яку Ви звернулися за допомогою, дотримується норм і стандартів, запропонованих СЕСУ.

 

Чистота і стерильність нашої клініки

Ми із задоволенням для Вас, наші любі клієнти, відкриємо завісу таємниці і проведемо невелику вступну екскурсію на предмет чистоти та стерильності в МЦ «Студія 32».

 

Дезінфекція робочого поля стоматолога

В нашій клініці питанню дезінфекції та стерилізації відводиться першочергове значення. Обробка поверхонь робочого поля стоматолога після кожного відвідувача відбувається у відповідності з нормами та правилами, визначеними стандартами СЕСУ. Процедура обробки проводиться спеціальними видами дезінфікуючих засобів, що мають величезний спектр дії в боротьбі з мікробами. Дія цих засобів відбувається в мінімальний термін, що дає можливість за короткий час підготувати робоче місце лікаря до прийому наступного відвідувача.

 

Обробка стоматологічного інструментарію

Окрему увагу хотілося б приділити обробці стоматологічного інструментарію.  Це дуже важлива проблема на сьогоднішній день. Багато інструментів, які використовуються нашими спеціалістами, мають складну конструкцію, що складається з багатьох дрібних деталей. Персонал проявляє особливу скрупульозність в процесі обробки даних категорій інструментів. Щоб очистити дрібні деталі ми застосовуємо ультразвукову ванночку з дезінфікуючим розчином.

В розчин занурюються дрібні деталі, а очищення відбувається одразу в декількох напрямках:

  • чищення дрібних часток;
  • дезінфекція занурених інструментів.

Далі, інструмент дістають з ванночки, промивають, сушать та запаковують у вакуумний пакет.

Наступною стадією обробки є стерилізація. Вакуумний пакет проходить цей процес в автоклаві при відповідному режимі. В нашій клініці застосовують автоклав однієї з останніх моделей, що представлені на ринку медичного обладнання.

Процес очищення завершений. Підготовлений до роботи інвентар зберігається в спеціально відведеному місці та розпаковується безпосередньо перед використанням, що забезпечує його цілковиту стерильність. Кожен співробітник МЦ «Студія 32» несе відповідальність за підтримку чистоти і дезінфекції своєї роботи.

 

закрити

Із задоволенням повідомляємо, що ми створили спеціальну рубрику , яка буде присвячена проблемам стерилізації та дезінфекції. З матеріалами рубрики Ви можете ознайомитися в новому розділі нашого сайту «Безпека в чистоті».

 

Автор матеріалу з дезінфекції: головна медична сестра, асистент Олена Бардик.

Фотороботи Максима Шостаківського.

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …