Імплантація зубів – найбільш надійний і естетичний спосіб відновлення зубного ряду при відсутності одного або більше зубів. Найчастіше використовується технологія двоетапної імплантації як більш перевірена часом і надійна. Суть методу двоетапної імплантації полягає в тому, що етапи імплантації металевого імпланта і нарощування на нього коронки, виготовленої за формою зуба, поділяють в часі на кілька місяців. Завдяки цьому імплант встигає добре прижитися в кістковій тканині, а пацієнт не відчуває підвищене навантаження під час процедури. Тому процедуру двоетапної імплантації називають ще імплантацією з відстроченим навантаженням.

Двоетапну імплантацію застосовують досить часто, і завжди – в разі відновлення великих жувальних зубів на нижній щелепі. Це пов’язано з тим, що саме на нижній щелепі може статися відторгнення металевого імпланта, і щоб уникнути таких ризиків лікарі вважають за краще відстрочити етап установки абатмента і коронки. Також на етапі імплантації проводять остеопластику – вона необхідна в тих випадках, коли зуб у пацієнта був відсутній тривалий період часу, і кісткова тканина в цьому місці встигла деградувати. Якщо мова йде про одночасну імплантацію двох і більше зубів, практично завжди її також проводять в два етапи.

Двоетапна імплантація

Етапи імплантації

Перший етап

На першому етапі стоматолог-хірург готує кісткове ложе щелепи під установку металевого імпланта. Найчастіше використовуються нержавіючі сталі або титан – останній в силу легкості і практично повної хімічної нейтральності є оптимальним вибором. В ході мікрохірургічної операції під місцевим наркозом і, за бажанням пацієнта, з седацією, лікар зрізує слизово-надкісткові клапті і робить круглою фрезою поглиблення в кістковій тканині. У кістки встановлюється направляючий канал діаметром до 2,5 мм.

При необхідності канал розширюється за допомогою свердла, після чого відбувається остаточне формування кісткового ложа фрезою для циліндричних або мітчиком при використанні гвинтових імплантатів. Потім проводиться установка імпланта, його канал закривається заглушкою, після чого ясна зашиваються – тобто, в період між двома етапами імплантації металева частина імпланта не видна. Період остеоінтеграції імпланта займає від 3 до 6 місяців в залежності від місця установки – більше на верхній щелепі і для молярів. Перед другим етапом стан імпланта перевіряють по рентгенівському знімку.

Другий етап

На другому етапі в імплант встановлюється абатмент, або опорна головка. Для цього ясна знову розрізають, виймають заглушку і встановлюють на імплант формувач ясен – в майбутньому він буде замінений абатментом. Вся операція проводиться під місцевим наркозом, після її завершення хірургічний етап імплантації також завершено.

Останній етап двохетапної імплантації – це виготовлення за мірками пацієнта коронки в лабораторії. Абатмент також виготовляється і підганяється індивідуально для кожного пацієнта, він є сполучною ланкою між имплантом і безпосередньо зубною коронкою, виготовленою в формі зуба. Тепер залишається лише встановити абатмент і коронку і підігнати їх остаточно, щоб при змиканні щелепи пацієнт не відчував дискомфорт. Все це займає короткий час і не вимагає використання наркозу. Пацієнт може використовувати імплант за призначенням – тобто, для жування – відразу після установки коронки.

У київській стоматологічній клініці «Студія 32» працюють досвідчені стоматологи, анестезіологи та зубні техніки, є все необхідне обладнання – це дозволяє нам проводити найскладніші двохетапні імплантації на високому рівні. Телефонуйте, якщо вас зацікавила дана процедура.