Ергономіка для стоматологів

Лікарі «Студії 32» продовжують розвивати свої навички прийому пацієнтів в концепції ергономіки для стоматологів Pd (proprioreceptive derivation).

Концепція Pd

Суть концепції – організувати робочий простір лікаря й асистента таким чином, щоби енергетичні витрати на виконання роботи були мінімальними.

Що це означає?

Асистент і особливо лікар-стоматолог виконують роботу в обмеженому полі ротової порожнини. Роботаз зубами – це рух в межах декількох міліметрів, і вони вимагають максимальної концентрації уваги.

Для підвищення ефективності виконання цієї роботи необхідно коректно організувати простір навколо з урахуванням всіх аспектів ергономіки для стоматологів, і тоді організм оператора (посадка, робоче положення ніг, хребта, рук, голови, інструментів в руках) буде працювати ефективно.

«З самого початку свого професійного шляху лікарі концентрують увагу лише на лікуванні зубів і не звертають уваги на посадку,» коментує Юлія Шарапа.«Через кілька років щоденний регулярний прийом пацієнтів в кривому-косому положенні призводить до  головних болей, болю в хребті і т.д . Ігнорування цих сигналів закінчується діагнозом в кращому разі остеохондрозу шийного, грудного, поперекового відділів хребта, в гіршому – протрузії з грижами в зазначених відділах. І це стане кінцем кар’єри, тому що біль розфокусовує увагу, відволікає від якісного виконання роботи».

«Студії 32» обрала інший шлях.

«Ми засвоїли положення за головою з доктором Недермайером і постійно вдосконалюємо здобуті навички. Вивчимо досконало, і будемо готові поділитися», підсумовує Юлія.

Детальніше про концепцію ергономіки для стоматологів можна дізнатися в працях Вольфа Недермайера.

Матеріал з серії “Події МЦ Студії 32”

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …