Хейліт – захворювання губ

Хейліт – це захворювання губ, червоної облямівки та слизової оболонки. Цей симптом є показником як самостійної хвороби, так і наслідком інших недугів.

Чьому ж саме губи схильні до цієї проблеми? Відповідь в тому, що шкірний покрив в цій ділянці має більш тендітну структуру, ніж інші частини нашого тіла.  Червона облямівка губ складається з 5 шарів. Роговий шар, його ще називають захисним, є останнім, але він виявляється недостатньо щільним, щоб захистити наші губи від шкідливого впливу зовнішніх подразників, а саме:

  • несприятливої екології;
  • шкідливих хімічних речовин, що входять у склад косметичних засобів;
  • сурових кліматичних умов;
  • їжі, що нажаль не є завжди корисною та якісною та ін.

Хейліт має різні підстави для виникнення. В залежності від них лікування і догляд можуть відрізнятися.  Лікар–стоматолог – це невідкладна швидка допомога у випадку подібного захворювання.  При наявності  рецидиву хвороби, стоматолог встановлює причину недугу  і  направляє пацієнта до відповідного спеціаліста.

Різновиди та прояви хейліту

helit studiz32

Метеорологічний

Причина – захворювання відбувається при потужному вітрі та досить низькій температурі повітря.

У більшості випадків від цього виду недугу страждають чоловіки, що працюють на вулиці і мають схильність до метеозалежності.

Прояви: відчуття сухості, печіння, виникнення лущення, утворення кірки, а також тріщини в куточках рота, що частіше називають «заїдами».

Актинічний

Причина – надмірний вплив ультрафіолету на червону облямівку.  Прояв цього виду недугу є сезонним. Загострення відбувається навесні та в спекотний період літа.

Прояви: запалення  та набряк нижньої губи, що набуває багряного кольору і вкривається білими лускатими плямами. Інколи спостерігається поява маленьких  бульбашок, в наслідок  пошкодження яких утворюється кірка. У пацієнта з’являється відчуття печіння та свербіжу, рідше – біль.

Гіповітамінозний

Причина – нестача вітамінів В2 та В6.

Прояви: після інтенсивного почервоніння слизової оболонки виникає сухість, печіння та свербіж, рідше – тріщини у кутах рота, що кровоточать. Як наслідок, може виникнути запалення язика – глосит.

Ексфоліативний

Причина – неврози, депресивний стан організму, вегетативний невроз.

Прояви: з’являються в центрі червоного окантування губ. Хворий скаржиться на лущення, сухість та свербіж, набряк та появу кірки. До цього різновиду захворювання, у більшості випадків, схильні жінки та молоді дівчата. Перебуваючи у стані тривоги, вони мимоволі облизують губи та прикушують нижню губу.

Грибковий

Інфекція грибкового ряду  – Кандида альбіканс. Симптоми нерідко плутають з проявами стоматиту.

Причини виникнення:

  • недостатня гігієна ротової порожнини;
  • хронічна нестача вітаміну В2;
  • тривалий прийом препаратів глюкокортикоїдного спектру та антибіотиків;
  • незбалансований режим харчування (перенасичення вуглеводів і недостатня кількість білків).

Прояви:  губи стають неприродного багряного кольору і набрякають, спостерігається підвищена сухість, лущення, в куточках роту з’являються ділянки з ерозією та білим нальотом.

Алергічний

Причина – підвищена чутливість до деяких  хімічних речовин, що зустрічаються в зубних пастах, косметичних кремах та засобах для макіяжу. До цього виду захворювання схильні переважно жінки.

Прояви: виникають в більшості випадків на червоній облямівці, що супроводжується почервонінням і багряним набряком. На пошкоджених ділянках шкіри з’являються тріщини, кровотеча та кірки.

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …