ICON – лікування без свердла!

Лечение кариеса ICON без сверла

 

Початковий карієс чи пляма на емалі

Гострий початковий карієс чи карієс в стадії плями – це процес, внаслідок якого на емалі з’являються білі матові плями, а каріозна порожнина при цьому відсутня. Пацієнт може відчувати чутливість зубів до різноманітних подразників. Виглядає це, як легкий естетичний недолік, що не потребує усунення. Але це зовсім не так! При гістологічному дослідженні плями можна побачити, що вона має декілька прошарків. Поверхневий шар є інтактним, це свідчить про те, що структура захисного шару не порушена. А ось наступний, так званий, підповерхневий шар зазнає змін. Чому це відбувається саме так?

Структурна одиниця емалі – емалеві призми, що складаються з гідроксиапатитів, нас цікавлять два основних:

  • кальцій-гідроксиапатити;
  • фторапатити.

Фторапатити набагато міцніші за структурою та містяться на поверхні емалі в меншій кількості. Всередині емалі переважають кальцій-гідроксиапатити. При підвищенні  кислотності на поверхні, міцність емалі знижується. Захисний шар роз’їдається кислотою, яка утворюється внаслідок дії бактерій. Після прийому їжі, особливо це стосується солодощів, активність їх підвищується, та мікроорганізми починають продукувати кислоту в ротовій порожнині. Зубний наліт – це максимальне накопичення мікробів. Саме під нальотом стоматолог виявляє плями, що і є початковим карієсом.

 

Традиційні методи лікування початкового карієсу

Ось тут і виникає питання:«Як же лікувати подібну патологію» Зовсім недавно існувало всього два методи лікування. Вибір залежав виключно від рівня гігієни порожнини рота пацієнта.

  • Нанесення на пляму фтор-лаку. Ця процедура ефективна лише за умов: спеціальної послідовності з кальцієвими препаратами, активної гігієни ротової порожнини та декількох візитів до стоматолога. При одиничному нанесенні – це просто очікування «…коли ж з’явиться порожнина?», а далі – пломбування традиційним способом.
  • Спостереження. З часом, пляма може зникнути, а може перетворитися на каріозну порожнину.

 

Що ж таке ICON в стоматології, та як він працює?

Я гадаю, всім знайоме відчуття хвилювання перед візитом до лікаря-стоматолога! В більшій мірі, це відчуття виникає перед горезвісною бормашиною! Звичайно, адже так хотілося б уникнути цього неприємного процесу свердління. Та медицина не стоїть на місці! Сьогодні ми хотіли б познайомити Вас з інноваційною технологією – системою інфільтрації ICON. Клінічні дослідження, що були проведені в Германії, Данії та Колумбії довели, що система інфільтрації є ефективною методикою в області призупинення розповсюдження каріозного процесу.

закрити

ICON дозволяє, без свердління та без порушень цілісності емалі, провести лікування на ранній стадії виникнення карієсу.

Мета даного процесу лікування  – заповнити демінералізовані ділянки емалі рідкотекучим  фотополімером. Для цього необхідно видалити поверхневий шар емалі травильним гелем, що містить  соляну кислоту.  Перед введенням фотополімеру, яким заповнюються утворені порожнини, необхідно знежирити поверхню етанолом. Частки даного фотополімеру значно менші, за частки традиційного матеріалу.

 

Застосування системи ICON в МЦ «Студія 32»

 

 

Випадок з клінічної практики

На своєму досвіді ми покажемо дію системи ICON в стоматології. В клініці «А» пацієнтці, віком 9 років, було проведено сріблення поверхні зуба, утворилася пляма коричневого кольору. Результат не задовольнив ні дитину ні батьків. Родина звернулася в клініку МЦ «Студія 32» з проханням виправити ситуацію.

Була можливість провести лікування карієсу традиційним способом, але ураження було незначним та підходило за показаннями до системи ICON. Однак, процедура видалення продуктів сріблення з поверхневого шару емалі не була описана раніше. Кваліфікація наших спеціалістів та знання механізму дії системи дозволили зробити припущення, що система спрацює. За згодою батьків дівчинки на експеримент, ми виконали методику за протоколом системи ICON фірми DMG.

Ця методика застосовується лише на стадії початкового карієсу, саме тому так важливо не втратити цей момент! І пам’ятайте, профілактика – найкраще лікування!

Автор матеріалу – Бачук Ліна, лікар-гігієніст.

Фотороботи Максима Шостаківського.

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …