Сучасна стоматологія може багато чого – в тому числі, повністю повертати людині втрачені зуби. Звичайно, мови йде про заміну їх на штучні, але повністю ідентичні справжнім за зовнішнім виглядом і функціональності, імпланти. Займається цим спеціальний розділ стоматології – імплантологія, яка вже перетворилася в саме актульне і швидко розвиваючий напрямок.
У стоматології імплантація, тобто установка імпланта, означає вживлення в кісткову тканину щелепи металевого, найчастіше титанового, стрижня. Надалі на імплант встановлюється абатмент, а на нього – коронка, яка імітує вид природного зуба. Найчастіше використовується саме титан, так як цей метал завдяки міцній оксидной плівці абсолютно нейтральний і не піддається корозії, а також не викликає алергії, що не магнітиться і має невеликий в порівнянні з нержавіючої сталлю питома вага.

имплантация

Чому імплантологія так популярна?

Основною перевагою імплантології в стоматології є той факт, що тільки імпланти здатні повністю відновити функції зуба або зубного ряду, якщо мова йде про імплантацію декількох зубів. Ні мости, ні вставні щелепи або знімні зубні протези іншого роду не можуть дати такого ж ефекту. Крім того, мости вимагають при установці обточування сусідніх зубів, а з часом починають їх поступово псувати. Так людина може втратити ще кількох зубів, заміна яких имплантами обійдеться дорожче – а бруківці протез ставити буде вже не на що.

Знімний протез заважає їсти, розмовляти, викликає дискомфорт у ротовій порожнині, вимагає спеціального догляду і в кінцевому підсумку помітно більш крихкий, ніж імплант зуба. Тому ні з точки зору комфорту, ні з позицій економії в середньо- і довгостроковій перспективі використання знімних протезів не краще, ніж установка постійних імплантів. Які, хоча номінально і розраховані на 10 років служби, на практиці майже завжди служать набагато довше. Для прикладу, перший імплант, встановлений понад півстоліття тому, служив власнику 41 рік, до кінця життя. А адже з тих пір імплантологія пішла далеко вперед.

Обмеження для імплантації

При установці імплантів діє ряд відносних і абсолютних протипоказань. Так, тимчасово не проводиться установка імплантів в тканину щелепи пацієнтам:

  • під час вагітності – через необхідність використовувати місцеву анестезію;
  • пацієнтам, які дуже багато курять – необхідно знизити споживання тютюнової продукції хоча б на час;
  • при бруксизмі – це стан, при якому людина мимоволі скрегоче зубами, і воно вимагає консультації невролога;
  • гострі стани: інсульт, онкозахворювання, інфекційні процеси;
  • при декомпенсованому цукровому діабеті.

Протипоказанням для установки імплантів є серцева, ниркова, печінкова недостатність, остеопороз – у останньому випадку кістка недостатньо міцна для установки штифта.

Eтапи імплантації

На першому етапі імплантації в кістку імплантується титановий стрижень. Для цього ясна розтинають, а в кістки висвердлюється отвір. Процедура проводиться під місцевою анестезією. За бажанням пацієнта, може також бути застосована седація, або медикаментозний сон – в стоматологічній клініці «Студія 32» в Києві цю процедуру проводять професійні анестезіологи. Медикаментозний сон – це можливість для пацієнта повністю уникнути хвилювань і страху перед процедурою.

Після установки імпланта і, при необхідності, проведення остеопластики, ясна зашивається. Наступні кілька місяців відбувається остеоинтеграция імпланта, після чого на другому етапі ясна знову розтинають і на неї встановлюється абатмент – сполучна ланка між имплантом і коронкою. У разі одноетапною імплантації абатмент може встановлюватися відразу.

У нашій клініці повний спектр стоматологічних послуг, напрямком імплантації завідує головний лікар Арсеній Миколайович Драга – хірург-стоматолог вищої категорії, учасник численних національних та міжнародних симпозіумів і конгресів з остеології, дентальної імплантації та протезування на імплантатах. І якщо ви його запитаєте, що відрізняє імплантацію зубів «Студії 32» від подібних операцій в будь-якій іншій стоматології Києва, він скаже: «Надійність, стабільність і відповідальність».

Як підготуватися до імплантації

Головна умова – це відсутність не вилікуваних зубів, що є сусідами з місцем установки імпланта. Для виявлення найменших запалень або каріозних порожнин використовується панорамний рентген – на знімку видно всі особливості будови щелепи пацієнта. Також перевіряється відсутність алергії на анестезію і абсолютних протипоказань до імплантації. Крім того, повинен бути вилікуваний пародонтит і інші захворювання м’яких тканин рота. Попередня підготовка пацієнта включає необхідність дотримуватися гігієни ротової порожнини. За 12 годин до введення анестезії – і на першому, і на другому етапах – слід відмовитися від алкоголю і кофеїну, а якщо пацієнт приймає будь-які ліки на постійній основі, потрібно повідомити про це лікаря.

Надійність

Кісткові операції вимагають найвищої якості інструментів та обладнання. Наприклад, чим гостріше фреза, яка готує ложе для зубного імпланта, тим вище ймовірність приживлення. Також, вартість і виробник апаратів для охолодження кістки безпосередньо пов’язані з його якістю, яка відповідно підвищує ефективність імплантації зубів.

Що стосується вибору виробників самих імплантів, ми пропонуємо зубні імплантати від Strauman в сегменті преміум класу та бренди MegaGen і DIO в середньому сегменті «якість + комфортна ціна».
За бажанням пацієнта, ми можемо встановити будь-який зубний імплант із перевіреною репутацією. Майстерність і досвід наших лікарів підтверджені численними успішними операціями.

Стабільність

Стабільність імплантів ми заміряємо інструментально за допомогою частотно-резонансного аналізу, який допомагає планувати етапи лікування. Апаратний метод дозволяє своєчасно виявити падіння стабільності, вибрати правильний протокол навантаження для підбору конструкції. Що важливо, обладнання документує кожен випадок та надає об’єктивну оцінку імплантації зубів для інформування пацієнта про якість нашої роботи.

закрити

Інтеграція вашого зубного імланту – під повним апаратним та професійним контролем.

Відповідальність

Нас часто запитують: “А якщо імплант не приживеться?”
Кожен організм – унікальний, і навіть найкраще устаткування і найвищий пілотаж в операціях імплантації зубів не дають 100% гарантії благополучного сприйняття чужорідного тіла ротовою порожниною. Світова стоматологічна статистика показує 95-98% успішності приживлення зубних імплантів. Цей високий показник став можливим завдяки новітнім технологіям та протоколам лікування, яких ми дотримуємося.

Але якщо раптом наш пацієнт потрапить в ці самі нещасливі 5%, гарантію дасть «Студія 32»: імплант підлягає видаленню, після чого послідує вживлення нового. У разі неприживлення імплант буде замінено.

Скільки коштує імплантація зубів?

Підсумкова вартість визначається індивідуально в кожному випадку на етапі діагностики. Імплантація зубів – дороге лікування, проте, враховуючи, що це надовго і максимально комфортно, економити не варто.

Імплантологія в київській стоматологічній клініці «Студія 32» подарує вам можливість вести повноцінне життя, не обмежувати себе в асортименті продуктів і не соромитися своєї посмішки.

Запишіться на прийом та будьте здорові!