Імплант зуба – це заміна втраченого кореня, штучна конструкція, яка імплантується в кісткову тканину щелепи і служить основою для подальшої установки на спеціальний абатмент, надкостной елемент, зубної коронки. Протезування зубів на імплантатах застосовується в тому випадку, якщо врятувати корінь зуба не вдалося. Це найбільш надійний спосіб відновити функціональність і зовнішній вигляд зубного ряду. Перше успішне протезування було проведено в 1965 році, причому пацієнт прожив з імплантованим имплантом 41 рік – до кінця життя. З того часу технологія установки імпланта зуба зробила крок далеко вперед, і сьогодні в київській стоматологічній клініці «Студія 32» ми пропонуємо швидку, безболісну установку імплантів і коронок з гарантією якості.

Як проводиться імплантація

Процедура імплантації являє собою установку в кісткову тканину імпланта з гіпоалергенного і не піддається корозії металевого сплаву, звичайно титанового. Велика перевага використання титану в медицині і в стоматології зокрема – його абсолютна інертність по відношенню до будь-яких середовищ організму, легкість і міцність. Також титан є немагнітним металом. Металевий штифт замінює відсутній корінь, причому можлива установка декількох штифтів поспіль – в нашій клініці нерідко проводиться протезування на 4 імплантатах і навіть більше, якщо втрачено цілий ділянку зубного ряду.

имплант зуба

Ще до вибору протоколу імплантації обов’язково необхідно зробити панорамний рентгенівський знімок щелепи, а також вилікувати все каріозні пошкодження зубів, що є сусідами з місцем імплантації. Рентгенівський знімок дає чітке бачення стану кісткової тканини, розташування щелепних нервів, гайморових пазух, а також можливих запалень або новоутворень будь-якої природи.

Протези на імплантатах можуть встановлюватися двома способами: в ході одноетапної установки і двоетапної. Одноетапна установка також називається миттєвою імплантацією. В ході процедури поєднують видалення хворого зуба і імплантацію імпланта. Тобто, пацієнту достатньо, щоб поставити імплант зуба, прийти в клініку один раз, при імплантації обходяться мінімумом операцій. Одноетапна установка може проводиться трьома різними способами, в залежності від конкретного випадку.

Перший – установка власне імпланта, без подальшої установки абатмента і коронки. Після імплантації імпланта в тканину щелепи ясна зашивається, надалі всі процедури проводяться після її загоєння. Другий спосіб – установка на імплант формувача ясен, який повинен зберегти її контури. І третій включає установку тимчасової коронки з подальшої заміни на постійну. Головна перевага такого типу імплантації – відновлення естетики зубного ряду, але вартість протезування зубів на імплантатах в цьому випадку трохи вище. Установка самої коронки на готовий імплант з абатментом в будь-якому випадку не проводиться відразу, але ця процедура не така складна, як власне імплантація.

Більш широко поширений варіант двоетапної імплантації. Він застосовується і в разі необхідності протезування одного зуба, і при повній або частковій відсутності зубів. У такому випадку застосовується двоетапне протезування на імплантатах при повній відсутності зубів, ціна якого залежить від обсягу робіт і складності проведення імплантації. На першому етапі проводиться установка імпланта, на другому, через кілька місяців – установка постійної коронки.

До двоетапної імплантації вдаються в разі, якщо існує ризик відторгнення конструкції. Практично завжди її використовують при протезуванні нижніх молярів, найчастіше застосовують такий підхід і для інших зубів. Двохетапне протезування зубів на 4 імплантатах і більш застосовується майже завжди, так як обсяг не дозволяє провести всі в один етап і отримати досить стабільний результат.

На першому етапі хірург-стоматолог розрізає слизову ясен, відводить клапоть і оголює тканину щелепної кістки. Потім в кістковій тканині він робить отвір, в яке імплантується металевий штифт з заглушкою під установку абатмента. Десна після операції вшиваються, час операції зазвичай не перевищує години, термін загоєння ясна – тиждень. Однак імплант повинен повністю інтегруватися в кісткову тканину до проведення другого етапу, на це потрібно приблизно 4-6 місяців. Іноді використовується малоінвазивний метод імплантації, для чого застосовується спеціальний хірургічний шаблон. Сам імплант встановлюється через прокол в м’якої тканини ясен.

На другому етапі, коли остеоинтеграция завершена, лікар знову розрізає слизову під місцевим наркозом, встановлює формувач ясен і зашиває її. Пристрій для формування через тиждень змінюється на абатмент з тимчасовою коронкою, і лише через кілька місяців встановлюється постійна коронка. Двохетапне протезування на імплантатах за ціною за кожен імплант буде тим дешевше, чим більше імплантів відразу необхідно поставити. За тривалістю весь процес займає в середньому півроку, проте двоетапна імплантація більш надійна, ніж одноетапна, і застосовується частіше.

Методи анестезії

Імплантація штифта проводиться під місцевим наркозом, можливо також застосування медикаментозного сну, або седації – анестетіческого процедури, яка дозволить пацієнту повністю розслабитися і задрімати. Седация в клініці «Студія 32» в Києві проводиться тільки за участю лікаря-анестезіолога і є безпечним і комфортним способом знизити напруженість і зняти тривогу пацієнта. Вибір конкретного засобу для введення пацієнта в медикаментозний сон заснований на проведенні попередніх алергічних проб. Загальний наркоз при імплантації в клініці «Студія 32» не проводиться в силу відносно високих ризиків для пацієнта.

Переваги зубних імплантів

У стоматології масово застосовуються мости і знімні протези, включаючи протези цілої щелепи – але всі ці методи набагато менш надійні і зручні, ніж імплантація. Звичайно, вартість зубних протезів на імплантатах звичайно перевищує вартість аналогічних (на перший погляд) рішень із застосуванням мостів і знімних протезів, зате зубні імплантати значно зручніше. Пацієнт зовсім не відчуває різниці між природним зубом і імплантованим, просто користуючись ним. Зокрема, використання імплантів ніяк не обмежує людини в раціоні – тоді як зі знімними протезами багато продуктів не рекомендовані. Комфорт зубних імплантів також на порядок вище будь-яких знімних протезів – вони абсолютно не відчуваються в роті, не заважають дикції і не викликають нав’язливого бажання мацати місце установки мовою.

Економія в разі використання мостів також сумнівна, адже вони можуть прийти в непридатність і вимагати заміни, в той час як сучасний зубної імплант має практично довічну гарантію. Але що ще важливіше, він ніяк не впливає на здоров’я сусідніх зубів, в той час як зубний міст поступово руйнує їх, результатом чого може виявитися потреба в їх видаленні і подальшій установці вже декількох імплантів замість одного.

Крім того, звертаючись в стоматологічний центр «Студія 32» в Києві, ви можете розраховувати на економію – досить часто у нас проводяться акції на імплантацію зубів з хорошими знижками. Звертайтеся до нас сьогодні, щоб всього за кілька місяців обзавестися сяючою посмішкою на всі 32 зуби!