Камені на зубах

Зубні відкладення

Сьогодні ми поговоримо про зубні відкладення, методи їх видалення та профілактики.

Термін «зубні відкладення» узагальнює поняття «зубний наліт» і «камені на зубах». Зубні відкладення поділяються на м’які та тверді.

Зубна бляшка – це м’яке відкладення на зубах, пломбах і протезах. Залишки слизу, їжі та продукти життєдіяльності бактерій, що живуть в ротовій порожнині, утворюють бляшку. Вона щільно фіксується на поверхні зубів. Видалити її можна виключно фізичними методами.

Зубний наліт формується в результаті злиття зубних бляшок, які через незадовільну гігієну зубів призводять до утворення густої біло-жовтої маси. Наліт на зубах накопичується при шийках зубів, між ними, а у випадку неправильної гігієни порожнини рота – на всій поверхні зубів.

Зубні відкладення стають причиною місцевих захворювань ясен (гінгівіту, пародонтиту) та зубів (карієс). Частина м’яких зубних нашарувань постійно видаляється завдяки зубним щіткам. Але недостатньо ретельне очищення або ж неправильні методи чищення зубів призводять до того, що велика кількість нашарувань залишається в міжзубних проміжках та на зубах, а довготривала присутність відкладень призводить до їх мінералізації та утворення зубного каменю.

Зубний камінь є наслідком мінералізації м’яких зубних нашарувань на поверхні зубів. Якщо наліт вчасно не видаляти, він просякне вапняними солями, затвердне і буде збільшуватися в розмірах. Камені на зубах можуть утворюватися під краєм ясен і на поверхні кореня зуба.

Зубний камінь під яснами формується під ясеневим краєм в патологічних зубо-ясеневих кишенях, має темно-коричневе та інколи чорне забарвлення. Він утворюється внаслідок осідання на поверхні зуба компонентів ексудату з вогнища запалення і сироватки крові, що виділяється з зубо-ясеневої кишені.

Як позбутися зубного каменю?

Правильна гігієна ротової порожнини та здорове харчування – ось запорука збереження ваших зубів. Дотримання простих правил профілактики допоможе запобігти появі зубних відкладень взагалі та каменів на зубах зокрема. Але якщо вже вони з’явилися, рекомендуємо терміново записатися до стоматолога. Під’ясеневий зубний камінь видаляється лише в професійних умовах якісно обладнаної стоматології. Тому важливо вчасно відвідати фахівця, щоб уникнути запалення ясен та інших неприємностей для вашої посмішки.

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …