Питання: коли ж правильно чистити зуби?

Невелике дослідження Ліни Бачук, лікаря-гігієніста

 

Направление при чистке зубов

 

Всім відомо, що чистити зуби просто необхідно! Це правило №1, як для дорослих, так і для дітей. Про вечірнє чищення все зрозуміло –  чистити зуби потрібно безпосередньо перед сном. А ось як же бути вранці? Сонечко встало, і, після пробудження, Ви автоматично йдете чистити зуби. Але чи замислювалися Ви коли-небудь над питанням:«Коли ж саме потрібно це робити, до їжі чи після?» Давайте поміркуємо.

Якщо чистити до, то що ж робити з залишками їжі після сніданку, знову чистити? Навіщо два рази проводити одну й ту саму ранкову процедуру?

Є другий варіант – чистимо після сніданку. Начебто все логічно, смачно поїли – провели процедуру, але є один нюанс… Після пробудження Ви відчуваєте неприємний наліт на зубах, а це може зіпсувати смак ранкової трапези.

До чи після сніданку?

Коли ж все таки буде правильним в ранковий час проводити гігієну роту? Це питання настільки нас зацікавило, що ми провели в МЦ «Студія 32» опитування, думки розділилися.  

До їжі — 54%

Після їжі — 46%

 

Щоб якось вирішити цю дилему, ми звернулися за допомогою до професора Кафедри профілактики стоматологічних захворювань Шматко Володимира Івановича і з’ясували наступне.

Перше, на що слід звернути увагу, вирішуючи це питання – це на наявність захворювань ротової порожнини. Якщо у вас виявили такі проблеми, як: карієс, гінгівіт, пародонтит чи враження слизової оболонки рота різного характеру – Ви маєте підвищену кількість патогенної мікрофлори. Вночі, під час сну очищення ротової порожнини не відбувається, оскільки виділення слини різко знижується, а слина – це носій фактору імунітету. На фоні цього нездорова мікрофлора активно розмножується.

Вранці, після пробудження в роті у Вас безліч шкідливих мікроорганізмів. І Ви, не про що не думаючи і не почистивши зуби, сідаєте снідати. Дані мікроби отримують черговий заряд їжі, і починається процес ферментації кислот, що є дуже шкідливим для здоров’я. А якщо Ви і ввечері полінилися провести гігієну роту, а так частенько буває, то мікробам і вночі є чим зайнятися – вони переробляють залишки їжі після вечері, і всю ніч шкодять ротовій порожнині.

 

закрити

Підіб’ємо підсумки нашого цікавого дослідження.

Ранкову гігієну ротової порожнини правильніше проводити до сніданку, особливо, якщо у Вас не все гаразд з її здоров’ям. А після їжі достатньо використовувати ополіскувач для рота.

Будьте здорові!

 

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …