Правильним прикусом можуть похвалитися небагато, хоча для більшості людей проблема практично непомітна. Але деяким потрібна допомога сучасної ортодонтії для лікування проблем з прикусом. Адже неправильний прикус створює не лише естетичну незручність, але і цілком конкретні проблеми з порожниною рота через складність догляду і неправильного пережовування їжі зуби раніше стираються, виникає карієс і інші захворювання. Вирішення проблеми  у брекет-системах, які можуть належати до лігатурного або безлигатурного типу. Найширше поширені лігатурні брекети, які ви можете встановити в стоматологічній клініці “Студія 32”.

Лигатурные брекеты

Що таке брекети з лігатурами і яких вони бувають видів

Це брекет-система, забезпечена спеціальними еластичними замочками-фіксаторами силової дуги лигатурами. Ці замочки відповідають за фіксацію брекет-системи в правильному положенні, що забезпечує помірний, але постійний тиск на зубний ряд і окремі зуби, за рахунок чого відбувається вирівнювання. На відміну від безлігатурних систем, металеві лігатурні брекети забезпечують корекцію навіть при дуже високих ступенях порушення і мають більш низьку вартість. Однак вони також більш помітні і приносять, принаймні спочатку, більше дискомфорту. Тому вибір на користь конкретної системи найкраще зробити після всебічного огляду та консультації з ортодонтом клініки «Студія 32»

Лігатурні металеві брекети – найбільш поширений, але не єдиний вид брекет-систем цього типу. З огляду на нелюбов багатьох пацієнтів. Враховуючи нелюбов багатьох пацієнтів до брекетів, які псують зовнішній вигляд, сучасна ортодонтія пропонує також сапфірові і керамічні брекети перші виготовлені з прозорого медичного сапфіра, другі з білої кераміки, тому на зубах вони помітні набагато менше. Однак на такі лігатурні брекети ціна відчутно вище, ніж на металеві системи, а крім того, кераміка схильна до фарбування – наприклад, кави або смородиновим соком.

Також всі брекети лигатурного типу діляться на вестибулярні, що встановлюються на зовнішній стороні зубного ряду, і лінгвальні, які ставляться на внутрішній стороні. На практиці до 90% всіх брекет-систем –  вестибулярні, так як лінгвальні брекети лигатурного типу менш зручні, складніше в догляді і стоять помітно дорожче, а головна їхня перевага в непомітності для сторонніх.

Переваги та особливості лігатурних брекетів

У порівнянні з безлігатурними системами, сапфірові, керамічні або металеві брекети лигатурного типу мають ряд особливостей і переваг:

  • це універсальний спосіб вирішення проблем з прикусом, який підходить навіть в найскладніших випадках – тоді як безлігатурні брекет-системи підходять для корекції легких і середніх порушень;
  • є можливість змінювати колір лігатур, встановлюючи його у відповідності з побажаннями пацієнта – це особливо цінують підлітки, які в цілому більш схильні соромитися брекетів, ніж дорослі;
  • більша доступність брекети металеві лігатурні за вартістю є найбільш бюджетною системою, при цьому дає відмінні результати корекції.

Але при цьому лігатурні брекети мають і деякі недоліки. Наприклад, вони не є саморегулюючими, тобто вимагають періодичного втручання ортодонта для настройки – через що відвідувати лікаря доведеться дещо частіше. Також вони дещо жорсткіщі і внаслідок цього менш комфортні при носінні.

Етапи установки лігатурних брекетів

Перший етап – діагностичний, ортодонт оглядає пацієнта і робить рентгенівські знімки за допомогою апарату комп’ютерної томографії. Зубний ряд фотографується в спеціальних проекціях, щоб у зубного техніка були всі необхідні дані для виготовлення або підгонки брекетів. Далі складається план лікування, вибирається система і призначаються необхідні процедури, які потрібно виконати до установки брекет-системи.

Це обов’язковий етап – всі зуби повинні бути здоровими, карієс – запломбований, а ясна – вилікувані. Встановлювати лігатурні брекети на проблемні зуби недоцільно і навіть небезпечно!

При установці зубну емаль в місці кріплення полірують і наносять на неї спеціальний гель, а потім лак. Брекет фіксується пломбувальним матеріалом – гіпоалергенним складом з властивостями, що клеять. На крайні в ряду зуби встановлюються замки, в яких фіксується дуга, після чого її також фіксують в кожному брекеті від центру до боків зубного ряду. Брекети закріплюються лігатурою, після чого дуга починає тиснути на зубний ряд в місцях, в яких це необхідно. При цьому вона повільно і поступово змінює положення зубів. Корекцію положення елементів лігатурних брекетів лікар-ортодонт проводить раз в 1-3 місяці, в залежності від складності конкретного випадку. Після установки лікар розповідає пацієнту, як потрібно доглядати за зубами і брекетами, і якого способу харчування дотримуватися.

Якщо ви давно хотіли позбутися проблем з прикусом не варто чекати, телефонуйте в стоматологічну клініку «Студія 32» в Києві, і ми допоможемо вирішити вашу проблему!