Лікування пульпи зуба – найкраща альтернатива видаленню нерва

Пацієнти, які приходять лікувати зуб з гострим болем, часто відразу потрапляють в кандидати на видалення нерва. Але замість такого радикального підходу слід подумати про лікування пульпи зуба – це допоможе продовжити життя зубам, а також попередити або відкласти подальші ортопедичні маніпуляції.

Стоматологи повинні поставити діагноз при первинному огляді пацієнтів, але на практиці діагностика в багатьох клініках заснована тільки на опитуванні та рентгенологічному обстеженні. Замість лікування пульпи зуба з гарними шансами на збереження її життєздатності, деякі лікарі відразу вдаються до ендодонтичного чищення кореневого каналу, в якому знаходився нерв, попередньо не здійснивши ретельне обстеження.

Припустимо, тест на чутливість, рентгенологічне обстеження та симптоми вказують на наявність нормальної пульпи, і біль не настільки гострий, як при незворотньому пульпіті. В цьому випадку замість традиційного ендодонтичного лікування необхідно вдатися до лікування пульпи зуба.

До уваги пацієнтів:
Зуб із видаленим нервом слабшає, стає більш крихким, що призводить до планування подальшого відновлення коронкової частини зуба протезуванням. Тому лікування нерва завжди краще видалення.

 

Мінерально-триоксидний агрегат

Мінерально-триоксидний агрегат (МТА) успішно застосовується в клінічній практиці для лікування пульпи зуба, яка має високу здатність до загоєння. Ефект можна посилити, використовуючи збільшення за допомогою бінокулярів або мікроскопа. Повне видалення тканин, уражених карієсом, правильний вибір біоактивного матеріалу для покриття пульпи та якісний реставраційний матеріал допоможуть зберегти зуб і продовжити його життя.

Гарантію успіху лікування пульпи зуба забезпечать фізичні та біоактіктівние властивості МТА (pH = 12.5).

Для успішного лікування пульпи необхідно повністю видалити тканини, уражені карієсом, зупинити кровотечу, перевірити міцність затвердіння МТА й поставити на відкритий зуб остаточну пломбу.

Важливо:
Після закриття зуба пацієнтові слід приходити на контрольний рентгенологічний знімок кожні півроку.

Лікування пульпи зуба даним методом допомагає зберегти зуб, а також час і гроші пацієнта.

Запишіться на прийом та будьте здорові!

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …