Процес вирівнювання неправильного прикусу найчастіше мають на увазі установку брекет-системи. Такі системи встановлюють в будь-якому віці без обмежень. Багато людей, однак, уникають брекетів, вважаючи, що їх носіння порушує естетичність зубного ряду – або просто соромлячись брекетів. Для таких пацієнтів київська стоматологічна клініка «Студія 32» пропонує установку лінгвальних брекетів. Це брекети на внутрішній стороні зубного ряду – тобто, за визначенням їх зовсім не видно з боку, як би широко ви не посміхалися. Лінгвальна брекет система має ряд особливостей, які варто враховувати тим, хто вирішить коригувати прикус за допомогою невидимих ​​брекетів.

Матеріал виготовлення та класифікація лінгвальних брекет-систем

Брекет система лингвальна виготовляється виключно з металу. Це може бути нержавіюча сталь з додаванням інших елементів, може бути титан, який цінують в стоматології за абсолютну хімічну нейтральність. Вибір матеріалу продиктований практичними міркуваннями: вартість внутрішніх брекетів і так вище, ніж брекет-систем на зовнішній стороні (вестибулярних), при цьому їх ніхто, крім лікаря-ортодонта не побачить. Тому встановлювати сапфірові або керамічні невидимі брекети немає ніякого практичного сенсу.

Лингвальные брекеты

До того ж метал має найкращі показники в питанні виготовлення ортодонтичних пристроїв, а сапфір і кераміка мають хоч і невеликі, але шанси зруйнуватися. При цьому осколки можуть поранити порожнину рота або потрапити в травний тракт.

Всі брекети з внутрішньої сторони зубів можуть бути або шаблонними, або індивідуальними. Шаблонні брекети підганяються під особливості конкретного пацієнта в передбачених конструкцією рамках; їх виготовляють масовим способом. Звичайно, на шаблонні лінгвальні брекети ціна буде відповідно нижче, ніж ціна виготовлених за індивідуальною міркою систем. В останньому випадку попередньо необхідно зробити точну тривимірну візуалізацію зубного ряду, зліпок і рентгенівський знімок. Точність корекції і ціна лінгвальних брекетів індивідуального виготовлення вище, ніж шаблонних.

Також поділяють брекети на внутрішню сторону зубів за способом лігування на лігатурні і безлігатурні. Лігатурні лінгвальні брекети являють собою конструкцію, в якій силова дуга з’єднується зі скобами-лигатурами спеціальним дротом. Такі внутрішні брекети призначені для корекції сильних порушень прикусу, а в процесі поступової корекції ступінь навантаження можна змінювати регулюванням кріплень. Безлігатурні брекети забезпечують фіксацію за допомогою спеціальних замків. Їх перевага в меншій мірі дискомфорту при носінні, але безлігатурні лінгвальні брекети за вартістю перевищують лігатурні, а крім того, підійдуть не для всіх типів порушення прикусу.

Як відбувається установка брекетів на задню сторону зубів

Процедура розбивається на кілька етапів. На першому етапі проводиться діагностика і повноцінне обстеження – зі створенням тривимірної візуалізації. Також важливо виявити вчасно всі невилікувані захворювання порожнини рота. Санація зубів і ясен проводиться на другому етапі. Перед установкою непомітних брекетів необхідно вилікувати карієс, запломбувати всі зуби, які можуть доставляти проблеми в майбутньому, видалити зубний камінь. Це обов’язковий етап – встановлювати лінгвальні брекети на проблемні зуби не можна. Третій етап – виготовлення брекетів. Якщо використовуються шаблонні системи, етап коротше, якщо індивідуальні – може зайняти до двох місяців

Далі йде безпосередньо установка. Спочатку необхідно відполірувати емаль і обробити поверхню відновлюючою речовиною. Далі на лингвальній стороні встановлюються накладки, які з’єднуються між собою. На накладках за допомогою спеціального клею кріпляться замочки, потім встановлюється силова дуга, яка буде створювати тиск на зуби. Потім слідує остаточне налаштування брекетів.

Після установки системи пацієнтові необхідно дотримуватися спеціальних правил догляду за брекетами. Варто виключити надто тверду їжу і використовувати спеціальну V-образну зубну щітку, зубну нитку і йоржик, а також ополіскувачі. Періодично необхідно буде відвідувати лікаря-ортодонта, який проведе корекцію дуги в міру вирівнювання зубного ряду. Про все це вам детально розповість лікар при першому візиті.

Якщо вам не подобається прикус, і ви соромитеся носити класичні вестибулярні брекети, найкращий вихід – спробувати брекети лінгвальні, абсолютно непомітні для сторонніх. Звичайно, брекети на внутрішню сторону зубів за ціною вище сублінгвальних, але зате вони абсолютно непомітні. А крім того, при деяких проблемах з прикусом лікарі рекомендують установку саме таких брекетів з внутрішньої сторони. Звертайтеся в клініку стоматологічну «Студія 32» в Києві – ми допоможемо вирішити вашу проблему з прикусом!