Макроелементи в організмі людини – Кальцій

(Са) Кальцій

один із найважливіших мікроелементів для людського здоров’я. Калцій присутній в усіх тканинах та рідинах організму, бере участь в основних життєвих процесах, впливає на згортання крові, проникність клітинних мембран, забезпечує імунний захист організму.

закрити

Фізіологічна потреба для організму

800-1200 мг

закрити

Біологічний вплив на організма

Утворення кісткової тканини, формування зубів, процес згортання крові, нервово-м’язова провідність, передача нервових імпульсів,  згортання крові, проникність клітинних мембран

закрити

Продукти, які містять мікроелемент  

Молочні продукти, білі сири, морепродукти, морська капуста, креветки, скумбрія, оселедець, краби; вершкове масло, сирий яєчний жовток.

Яблука, зелений горошок, боби, свіжі огірки, всі види капусти, селера, вишня, апельсини, виноград, абрикоси, персики, ананаси, полуниця, кріп, петрушка, мед, мигдаль, кунжут

закрити

Захворювання при дефіциті 

Остеопороз, судоми (тетанія)

 

Зуби та кальцій

Дефіцит мінералів органічного походження — головна причина незадовільного стану зубів, кажуть стоматологи.Варена їжа, очищене борошно, цукор, жири, позбавлені мікроелементів — це неправильне харчування, яке порушує обмінні процеси.

 

Як розподіляються запаси кальцію в організмі?

99% кальцію витрачається на створення кісток і зубів. Куди дівається ще один відсоток? Ця частина постійно циркулює в організмі — у крові та інших рідинах. І якщо ми не постачаємо потрібну кількість кальцію організму, він починає забирати його з власного скелета. Найчастіше це негативно позначається на щелепах і зубах, далі на кістках хребта, кінцівок, на судинах тощо.

Слід зазначити, що й надлишок кальцію в крові призводить до неприємностей: кальцинозу нирок, хворобам серця, аорти, незворотнім змінам їх функції. Підвищений вміст кальцію може бути пов’язаний не тільки з його надмірним вживанням, але й результатом його посиленого обміну в організмі, що в подальшому призводить до розвитку дефіциту кальцію.

Секрет (як завжди) — в балансі. Рівновагу обмінних процесів можна забезпечити повноцінним харчуванням, грамотною фізичною активністю і, звичайно ж, гармонійним ставленням до життя

 

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …