Мікроелементи в організмі людини – Кобальт

 

 

(Со) Кобальт: ключова функція – кровотворення

Кобальт є одним з основних мікроелементів. Він задіяний в багатьох життєво-важливих процесах організму людини. Почнемо з його ключової функції – кровотворення. Цей процес відбувається без збоїв лише за умов достатньої кількості кобальту і його взаємодії з залізом та міддю. Важливою особливістю цього унікального за своїми властивостями мікроелементу є його здатність до зниження рівня холестерину в крові та виведенню його із судин. Ця властивість кобальту допомагає попередити появу шкідливих атеросклеротичних бляшок.

Також, цей чудо-елемент приймає активну участь в утворенні клітин РНК та ДНК, що несуть в собі важливу генетичну інформацію. Слід відмітити, що кобальт є одним з головних стимуляторів процесу синтезу гемоглобіну в крові та допомагає кращому засвоєнню заліза. Достатній ріст кісткової тканини також відбувається завдяки корисному впливу нашого чудо-елементу.

Звісно, і щитовидна залоза не обходиться без його втручання. Вироблення її гормонів, а також білків, жирів та вуглеводів проходить при наявності достатньої кількості кобальту в організмі. Він є досить сильним активатором цих ферментів у  ферментативних процесах людини

закрити

Фізіологічна потреба для організму   10мкг

закрити

Біологічний вплив на організм Бере активну участь у кровотворенні, в роботі нервової системи, печінки та ферментативних реакціях. Вітамін В12 має його у складі, як кобаламін.

закрити

Продукти, які містять мікроелемент Со Овочі; зелень; крупи: манна, пшенична, геркулесова, рисова, ячна; хліб пшеничний; горох; фрукти та плодово-ягідні культури: груші, абрикоси, виноград, чорна смородина, суниця, журавлина; м’ясо кролика; свинина; яйце куряче; молочні продукти: кефір, сметана, вершки, сироватка; морепродукти. 

закрити

Захворювання при дефіциті Со Гіперплазія щитовидної залози. Схильність до нестачі кобальту в організмі мають наступні категорії людей: спортсмени, вегетаріанці, люди, що страждають на захворювання ШКТ, крововтрату, гельмінтози. Нестача даного мікроелементу тягне за собою багато ускладнень:

  • – знижується рівень вітаміну В12;
  • – порушується робота нервової системи;
  • – виникає дистрофія кісткової тканини;
  • – руйнується слизова оболонка шлунку;
  • – порушується робота печінки.

 

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …