Всі пацієнти МЦ “Студії 32” знають, як багато сил ми витрачаємо на профілактику здоров’я ротової порожнини. Однак, на превеликий жаль, не дивлячись на широкий спектр стоматологічних послуг збереження зубів стає не просто неможливим, а й небезпечним, наприклад, при загрозі зараження крові. В цьому випадку ми забезпечуємо максимально кваліфіковане, безболісне й комфортне видалення зуба. Анестезія нового покоління допоможе не відчути болю при операції будь-якого рівня складності.

khirurgicheskaya stomatologiya

Видалення зуба може бути простим, складним та атиповим.

При простому видаленні зуба м’які та тверді тканини не травмуються, використовуються хірургічні щипці, прямий елеватор або періотом. Видалення зубів мудрості майже завжди буває складним. Це довготривала операція з із застосуванням додаткових інструментів (окрім тих, що використовують при простому видаленні). До неї вдаються також при видаленні раніше пролікованих зубів або тимчасових молярів на стадії сформованого кореня.

При атиповому видаленні зуба розсікаються м’які тканини, відшаровується слизисто-окісний сектор для доступу до кістки щелепи, застосовується додаткове обладнання для препарування кістки (фрези й пили в наконечнику, ультразвук). Післяопераційна рана підлягає обов’язковому ушиванню, призначається профілактична антибіотикотерапія.

Видалення кореня зуба – складна операція, успіх якої залежить від майстерності хірурга і якості обладнання. Іноді корені зруйнованих або травмованих зубів не видаляють, а використовують для протезування. Але в разі утворення кісти, захворювання карієсом, перелому кореня та його рухливості внаслідок пародонтиту, питання про видалення кореня стає критичним. Інакше інфекція вразить навколишні тканини ясен і кістки. Але не треба боятися. Сучасна анестезія, інструментарій та методики 21 століття в поєднанні з високою кваліфікації хірургів – це складові репутації Медичного центру «Студія 32».

Видалення кісти зуба

У разі недолікованого карієсу, пульпіту або неякісно запломбованих кореневих каналів, інфекція може розвинутися до утворення кісти від кореня. Залежно від положення, операція з видалення кісти може тривати від півгодини до години. Після резекції верхівки кореня лікар видалить її разом з оболонкою кісти, проведе стимуляцію відновлення кісткової тканини, вшиє м’які тканини ясен в місці розтину. У випадку вираженого запального процесу, можливо, потрібно буде встановити дренаж на день-два. Оболонка кісти повинна бути повністю вилучена з рани, інакше кіста може з’явитися знову. Після операції з видалення кісти призначаються антибіотики, обмеження в режимі харчування та фізичних навантажень.

Що робити після видалення зуба?

Після видалення зубів не можна вживати їжу протягом декількох годин. Травмовані тканини можуть кровити – лікар накладе тампон, який можна буде зняти через 20 хвилин. Це оперативне втручання, тому в будь-якому випадку після нього потрібен обережний режим харчування (негаряча, нетверда їжа), обмеження фізичних навантажень та відвідування бані або сауни. Деякий час знадобиться спостереження хірурга-стоматолога. Щоб уникнути проблем з жуванням після видалення зуба в зв’язку зі зміщенням сусідніх, важливо своєчасно подбати про протезування. Отже, в черговий раз скажемо те, що завжди говоримо нашим пацієнтам: щоб не доводити до видалення зуба та всіляких жахливих ускладнень, вчасно дбайте про санацію порожнини рота, лікуйте і доліковуйте зуби у висококваліфікованих лікарів «Студії 32». Запишіться на прийом і будьте здорові!