Неправильний прикус – проблеми для здоров’я

Нассер Маріам, доктор ортодонт

Неправильный прикус

Правильний прикус – це не лише гарна посмішка, але і профілактика розвитку різноманітних захворювань ротової порожнини і організму в цілому. Його патологія тягне за собою немало косметичних проблем:

  • профіль лиця змінюється;
  • посмішка має неестетичний вигляд;
  • відбувається подальше викривлення зубів.

Проблемою виправлення неправильного прикусу займаються лікарі ортодонти. Своєчасна та регулярна консультація допоможе Вам уникнути багатьох наслідків ортодонтичних проявів.

 

Чим небезпечний неправильний прикус?

Окрім захворювань порожнини рота, він сприяє виникненню симптомів, які ми аж ніяк не асоціюємо зі здоров’ям ротової порожнини.

 

Порушення естетики лиця

Не є секретом і той факт, що неправильний прикус згубно впливає не лише на красу посмішки, але й на форму лиця в цілому. Якщо не потурбуватися про його виправлення в дитинстві, у зрілому віці це може стати причиною викривлення пропорцій лиця. Ми надаємо нашим пацієнтам фотозвіти  тих змін, які відбуваються з ними в процесі лікування та по його завершенні.


Болісні відчуття

Особливість неправильного прикусу полягає в надмірному навантаженні на зуби в процесі пережовування їжі. З часом це призводить до розвитку рухливості зубів, оголенню їх шийок, збільшенню міжзубних проміжків. Ці симптоми є провісниками втрати кісткової тканини – пародонтозу. Також людина може відчувати головний біль, клацання при відкриванні рота та біль в жувальних м’язах.  Це ознаки захворювання скронево-нижньощелепного суглоба. Якщо навантаження при пережовуванні їжі розподіляється нерівномірно, емаль пошкоджується швидше, з’являється болісна реакція зубів на гарячу і холодну їжу.


Утруднення дихання

Подібні складнощі, як правило, виникають в дитинстві.  Якщо малюк страждає на часті застудні захворювання чи алергічні реакції, що мають прояви в слизовій оболонці носа, то це поступово призводить до стійкого утрудненого дихання. При порушенні дихання ніс у дитини закладений, рот відкритий, що призводить до неправильного формування щелеп. Для виправлення цих складнощів, лікування ортодонта буде не достатньо. Необхідно усунути першопричину – утруднення дихання, а це вже робота отоларинголога.


Руйнування зубів

Ще одним наслідком ортодонтичних порушень є можливе руйнування зубів. Це відбувається через те, що в домашніх умовах дуже складно якісно вичистити нерівні  скупчені зуби. Залишки їжі утворюють наліт, що призводить до появи карієсу. Подібний різновид карієсу помітити самостійно практично не можливо. Більш того, викривлені зуби досить часто зазнають механічних сколів, що є травмуючим фактором для слизової рота.


закрити

Якщо Ви помітили в себе чи Ваших близьких подібні симптоми, не відкладайте, звертайтесь до лікаря ортодонта.

І пам’ятайте, найкраще лікування – це профілактика. Будьте здорові!

 

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …