Ортодонтичне лікування спрямоване на виправлення прикусу, який може створювати цілком серйозні проблеми з дикцією і прийомом їжі або як мінімум є естетичною проблемою. До 90% людей на Землі мають проблеми з прикусом – і хоча у більшості вони не є вираженими, створювати велику загрозу карієсу через складність догляду цілком можуть.

Лікуванням проблем з прикусом займається стоматолог ортодонт, лікар, який спеціалізується саме на виявленні та виправленні зубощелепних проблем будь-якого ступеня складності. Ортодонт – це стоматолог вузької спеціалізації, який не проводить лікування зубів безпосередньо, але визначає стратегію виправлення прикусу, дозволяючи уникнути виникнення багатьох захворювань зубів.

Виправлення прикусу, всупереч усталеним уявленням, можливо в будь-якому віці. Для цього потрібно відвідати ортодонта, який проведе огляд, зробить висновок про рівень розвитку аномалії, вибере оптимальну для пацієнта стратегію і методику її лікування і розповість пацієнтові в деталях про подальші дії.

Ортодонтія – це стоматологія, що має справу не з карієсом, пульпітом або пародонтитом, а з такими проблемами, як:

  • порушення дикції, викликані викривленнями зубів;
  • проблеми з жуванням, які в окремих випадках можуть супроводжуватися болями;
  • порушення дихання;
  • аномалії положення зубів в ряду;
  • неправильний прикус;
  • порушення форми обличчя.

Чому виникають порушення прикусу

Причин порушення природного розташування може бути кілька. Найбільш часта – генетична схильність, наприклад, недостатнє для формування нормального зубного ряду простір на щелепі. Також до нього призводить ряд дитячих звичок – тривале смоктання пустушки або пальців, ротове дихання. Більш рідкісна причина – інфекційні процеси, що вплинули на формування кісток щелепи або травми.

Патології прикусу носять не тільки естетичний характер, а й є фактором ризику для здоров’я ротової порожнини, про що мало хто підозрює. Так, з-за неправильного розподілу зусиль при жуванні відбувається прискорене зношування окремих зубів або ділянок зубного ряду, які в подальшому вимагають протезування або як мінімум, лікування. Також ускладнюється і гігієна ротової порожнини, а в місцях, недоступних для ефективного очищення, швидко прогресує карієс, розвивається запалення ясен (гінгівіт) і кореня зуба (періодонтит).

Як виправити прикус

Ортодонтичне лікування зубів проводиться за допомогою самих різних методик, проте слід відразу зрозуміти, що правильний прикус неможливо відновити за одне або кілька відвідувань. Проте, дотримання всіх рекомендацій стоматолога-ортодонта і раннє звернення в стоматологічну клініку «Студія 32» в Києві дозволить максимально скоротити терміни виправлення. Середня тривалість ортодонтичного лікування – приблизно рік.

Основні методи виправлення прикусу знімні ортодонтичні апарати і брекети, або зубні скоби. Перший спосіб дає максимальний ефект у дітей в 10-13 років, коли відбувається активне формування щелепи і зубного ряду. Зазвичай в такому віці використовуються зубні пластини, які потрібно носити протягом певного часу кожен день. У більш старшому віці основним способом ортодонтичного лікування є установка брекет-систем.

Брекет-системи: види і особливості

Брекет-система являють собою спеціальний замок, який приклеюється на поверхню зубної емалі і фіксує еластичну дугу, що створює тиск на зубний ряд. Дуга фіксується в замочках таким чином, щоб створювати тиск в потрібних для виправлення прикусу напрямках і з потрібним зусиллям.

Лікарі-ортодонти вважають саме брекети золотим стандартом лікування неправильного прикусу. Вони також можуть бути частиною підготовчих процедур перед імплантацією. Пов’язано це з тим, що порожнеча на зубному ряду швидко заповнюється сусідніми зубами, так що можливості встановити імплант при тривалій відсутності зуба без попередньої корекції неможливо.

брекеты для взрослых

У стоматологічній клініці «Студія 32» ми пропонуємо пацієнтам наступні види брекетів за матеріалами:

  • металеві – найбільш широко поширений варіант завдяки високій міцності металевого сплаву і порівняно невисокій вартості, єдиний їхній недолік – досить висока помітність, через що для багатьох металеві брекет-системи неприйнятні з естетичних причин;
  • сапфірові – виготовлені з прозорого медичного сапфіра, такі брекети є гіпоалергенними, але головне – практично непомітними. Найбільш дороге рішення серед усіх брекет-систем;
  • керамічні – брекети білого кольору, також малопомітні, але схильні до фарбування.

Ми пропонуємо установку брекет-систем на вестибулярній стороні, тобто на зверненої назовні, і на внутрішній стороні зубного ряду. Установка лінгвальних брекетів складніша і вимагає більш тривалого часу на адаптацію, проте вони абсолютно непомітні для оточуючих. Також в клініці проводиться установка безлігатурних саморегулюючих брекетів, які не так помітні, але можуть використовуватися лише для корекції легких порушень прикусу.

У клініці «Студія 32» в Києві працюють ортодонти і стоматологи високої кваліфікації, які виправлять навіть найбільш складні випадки порушень прикусу у дітей, підлітків і дорослих. Запишіться до нас на прийом, не варто терпіти проблему, яку може вирішити сучасна ортодонтія!