Зуб мудрості, як називають восьмий зуб кожного ряду, або третій моляр, часто викликає проблеми при прорізуванні. Пов’язано це з тим, що він є рудиментом часів, коли стародавня людина харчувався сирим м’ясом. З початку освоєння вогню потреба у потужній щелепи знизилася, і для вісімки часто просто не вистачає місця. Зубом мудрості її називають тому, що прорізується вона пізніше всіх, в зрілому віці (25-35 років).

Зуб мудрості часто виростає під неправильним кутом, чим травмує коріння сусідніх зубів і викликає біль і запалення. Поширений випадок – неповне прорізування з травмуванням ясна – так званий перикороніт. У такому випадку може допомогти невелика хірургічна операція – висічення капюшона зуба мудрості.

Перікороніт

Капюшон зуба – це частина ясна, яка частково накриває коронку при прорізуванні моляра. Якщо зуб прорізується ненормально, як це часто буває з зубом мудрості, капюшон, який формується при цьому,  стає розсадником бактерій і джерелом постійного запалення. Пацієнту з таким діагнозом може знадобитися, в залежності від конкретного випадку, усічення або видалення капюшона зуба мудрості, а також в деяких випадках повне видалення всього зуба мудрості. Точно визначити, що саме найкраще здійснити, зможе хірург-стоматолог медичного центру «Студія 32».

Коли необхідна процедура уссічення капюшона зуба мудрості

Остаточний діагноз і рекомендацію видає лікар, проте зазвичай усічення капюшона показано у випадках:

  • біль в яснах в області восьмого зуба;
  • набряклості ясен, щоки або лімфатичного вузла в цій області;
  • труднощів з ковтанням, відкриванням і закриванням рота;
  • підвищення температури.

Запускати цей процес, просто вживаючи знеболюючі препарати, не варто. Адже тривале запалення може перекинутися на сам зуб, і його доведеться видаляти повністю. У найважчих випадках пацієнтам загрожує загальний інфекційний процес і тривалий курс антибіотикотерапії. Усічення капюшона зуба мудрості за ціною значно нижча, ніж ці малоприємні процедури, а головне – безпечніше і простіше.

Як проводиться процедура

Великой складності така процедура не представляє, проте обов’язково проводиться під місцевою анестезією. Перед початком проводиться діагностика, включаючи рентгеноскопію, так як необхідно встановити, чи не представляють коріння зуба мудрості загрози для сусідніх молярів.

Якщо прийнято рішення проводити усічення, пацієнтові вводять в ясна в місці проведення операції анестетик. У сумнівних випадках обов’язково проводяться алергопроби, щоб виключити небезпечні алергічні реакції. У медичному центрі «Студія 32» ми використовуємо кілька видів анестетиків нового покоління, з мінімальними ризиками алергічних реакцій.

Сама операція полягає в розрізуванні або відсікання тієї частини ясни, яка нависає над коронкою восьмого зуба і служить місцем скупчення бактерій. Потім місце обробляють антисептиком і накладають ліки. Після чого пацієнт може йти додому. Після процедури видалення або видалення капюшона зуба мудрості загоєння зазвичай займає всього кілька днів. Через 2-3 дні зазвичай потрібно повторний прийом у лікаря для обробки місця видалення. В поодиноких випадках капюшон може формуватися знову. Якщо таке відбувається регулярно, ймовірно, лікар порекомендує зовсім видалити зуб мудрості і позбутися від проблем. Але по можливості наші фахівці намагаються уникати цього і зберігати вісімку, яка в перспективі може стати основою для мостового протеза.

Після процедури варто дотримуватися ряду простих рекомендацій:

  • кілька годин утримуватися від їжі і пиття;
  • виключити тверду, гарячу, гостру їжу хоча б на найближчу добу;
  • жувати на протилежну від місця видалення сторону;
  • чистити зуби обережно, не зачіпаючи область висічення;
  • прикладати холод до сторони, з якої проводилася операція – по кілька хвилин кожну годину протягом найближчої доби.

Остаточна ціна видалення капюшона зуба мудрості або його видалення залежить від складності, і вона в будь-якому випадку нижче, ніж вартість видалення всього зуба. Не кажучи вже про те, що з втратою зуба знижується функціональність всієї щелепи. Тому фахівці медичного центру «Студія 32» рекомендують не затягувати дзвінок і візит в клініку