Перші зубки – коли починати чистити?

 

закрити

Батьки часто запитують: “Коли починати чистити зуби нашому малюкові?”

Відповідь така: як тільки-но з’явився перший зуб, можна чистити.

 

І ось які для цього вагомі причини.

  • По-перше, зубна емаль відразу після прорізування сформована неповноцінно. Весь перший рік вона поступово дозріває і тому лишається вразливою до карієсу.
  • По-друге, дитина помалу привчається до огляду порожнини рота. Регулярні гігієнічні процедури допоможуть запобігти виникненню блювотного рефлексу при доторках дзеркалом до язика на огляді у стоматолога.
  • І по-третє, в ротовій порожнині багато рецепторів, які формують нові відчуття, і таким чином розвивається нервова система.

 

закрити

Друге найчастіше питання: “Якою зубною пастою порадите чистити зуби дитині?”

Малюкам віком від 6 місяців до 1 року досить простого механічного очищення щіточками відповідного розміру. Оберніть на гру цю корисну (хоча й не дуже приємну) процедуру. Дитина ще може ковтати пасту в цьому віці, а системне потрапляння пасти в організм може вплинути на формування органів.  Рекомендуємо пасти на рослинній основі, без вмісту фтору.

Дітки по-різному реагують на прохання “виплюнь” або “не ковтай”. Коли ви бачите, що дитина розуміє, як виплюнути пасту, можна починати вводити пасти з невеликим вмістом фтору.

Коли дитина починає чистити зуби самостійно, кількість фтору можна поступово збільшувати, а також використовувати пасти з укріплюючими елементами.

Кожна дитина — унікальна, тому остаточний вибір пасти рекомедуємо довірити спеціалістам. На прийомі стоматолог допоможе індивідуально підібрати пасту для малюків з рекомендованим періодом її використання.

 

 

 

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …