Не прижився імплант? Периімплантит: причини та методи лікування

 

Один з видів ускладнення імплантації зубів, за якого виникає запалення м’яких і твердих тканин навколо встановленого імпланта, а також деградує кісткова тканина, називається периімплантит. Такий тип запалення навколо імпланта видає себе набряклими яснами, гнійними та кров’янистими виділеннями, рухливістю імплантату. Для остаточної постановки діагнозу проводиться рентгенологічне дослідження.

 

Чому виникає периімплантит?

Факторів виникнення периімплантиту дуже багато. Умовно їх можна поділити на такі групи:

  • Відповідальність лікаря.
  • Відповідальність пацієнта.
  • Об’єктивні особливості організму.
  • Куріння.

Розглянемо детальніше

Відповідальність лікаря

Помилки на ранній стадії імплантації. По-перше, недотримання правил асептики та антисептики в рані. По-друге, перегрівання (опік) кістки під час формування ложа імплантату. По-третє, некоректна установка та позиціонування імплантату в кістці, в результаті чого фіксація коронки призводить до перенавантаження.

На сьогоднішній день такі помилки трапляються нечасто. Запобіганням розвитку периімплантиту стане майстерність стоматолога та якість обладнання.

Відповідальність пацієнта

Недотримання рекомендацій стоматолога, неявка на профілактичний огляд. Як відомо, у ротовій порожнині живе величезна кількість бактерій та простих грибків. Неправильна гігієна призводить до запалення в післяопераційній рані  внаслідок розвитку периімплантиту та неприживлення імплантату.

Важливу роль також грає психо-емоційний стан людини. Якщо пацієнт психологічно не готовий до імплантації, постійно акцентує увагу на присутності імплантату, нескінченно турбує його язиком — післяопераційної патології не уникнути. В цьому випадку треба потрудитися паціенту: опрацювати емоційний фактор, піклуватися про правильну гігієну ротової порожнини тощо.

Об’єктивні особливості організму

В окремих випадках імплантат сприймається як чужорідне тіло і відбувається відторгнення. Біоінерентність матеріалів, з яких виготовлений імплантат, при цьому не має значення. Це свого роду алергічна реакція. Така ситуація вимагає підбору іншої імплантаційної конструкції.

Куріння

Цей фактор можна віднести до відповідальності пацієнта, але ми вирішили виділити його окремим пунктом. Куріння призводить до розвитку периімплантиту. Успішне приживлення імплантату — складний для організму процес, тож, безумовно, варто піти йому на зустріч і в цьому процесі допомогти.

закрити

Якщо вже поставили імплантат — кидайте курити і крапка.

 

Лікування та профілактика

Перед лікуванням периімплантиту перш за все стоматологи видаляють зубні відкладення, знімають набряк та запалення. Потім очищають поверхню імплантату та проводять хірургічну пластику кістки. Якщо імплант не вдається врятувати, його видаляють і через деякий час (в залежності від системи імплантів та клінічної ситуації) встановлюють повторно.

закрити

Краще запобігти проблемі, аніж потім її вирішувати.

Як? Відповідальним ставленням: потрібно вчасно приходити на прийом, дотримуватися правил догляду, виробити правильне ставлення. І все буде добре.

Записуйтесь на прийом та будьте здорові.

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …