Поговоримо про захворювання пародонта

закрити

Пародонт – це комплекс тканин, які оточують зуб (ясна, періодонт, кісткова тканина альвеоли, цемент кореня зуба) і становлять єдине ціле. Розповсюдженість захворювань пародонта достатньо висока. Тому з проблемами профілактики та лікування цього комплексу тканин лікар-стоматолог зустрічається щодня.

Якщо ви спостерігаєте почервоніння ясен, набряклість слизової оболонки, кровоточивість та / або свербіж ясен, дискомфортні та хворобливі відчуття під час жування, скоріше за все, ви зустрілися з клінічними ознаками гінгівіту — запаленням  слизової оболонки ясен. На жаль, це досить “популярне” захворювання пародонта, особливо серед підлітків та вагітних жінок, у яких гінгівіт протікає в більш ускладненій формі. Важке протікання гінгівіту зумовлене гормональною перебудовою організму.

При виразково-некротичному гінгівіті на слизовій оболонці ясен з’являються невеликі виразки, тому у хворого цією формою гінгівіту може спостерігатися неприємний запах із рота. Біль у цьому випадку інтенсивний, а загальне самопочуття погане.

Які причини виникнення гінгівіту?

  • Неякісна гігієна ротової порожнини, зокрема при носінні ортодонтичних конструкцій. Дуже важливо проконсультуватися з лікарем про особливий догляд за порожниною рота в період лікування. Дуже часто після зняття ортодонтичних конструкцій пацієнти приходять до висновку, що складова догляду упущена і з’являються зовсім інші, нові проблеми з яснами та з твердими тканинами зубів.
  • Неправильно підібрані гігієнічні засоби по догляду за ротовою порожниною та їх неправильне використання.
  • Залишки їжі між зубами. У цьому нам допоможе флос (зубна нитка)! Також слід зазначити, що зубочистками користуватися не можна. Вони травмують зуби та ясна, що також може призвести до захворювань пародонту.
  • Зубний камінь. Стоматологи-пародонтологи рекомендують зняття зубних відкладень двічі на рік, це найкраща профілактика захворювань м’яких та твердих тканин ротової порожнини.

Запобігати завжди краще, аніж лікувати!

Тож ми запрошуємо вас на профілактичне очищення зубних відкладень і консультацію стоматолога-пародонтолога.

Анна Годун, стоматолог-терапевт Медичного Центру “Студія 32”

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …