standard-title Профілактика карієсу

Профілактика карієсу

 

закрити

Термін «карієс» перекладається з латині як «гниття» та означає руйнування зубних тканин в різних стадіях

На початковій стадії на поверхні зуба з’являються світлі плями, які вказують на його демінералізацію. З плином часу плями темніють. У середній стадії вражений дентин під емаллю руйнується і утворюється порожнина (дірка). В стадії глибокого карієсу запалення переходить на корені зуба та загрожує серйозними ускладненнями.

Лікування карієсу в таких випадках необхідно, причому невідкладно, в стоматологічній клініці проведуть необхідне лікування і врятують зуби від подальшого руйнування. Проте ми завжди повторюємо нашим пацієнтам, що проблемі краще запобігти, аніж потім її вирішувати. Треба зробити все, щоб «дірка» не з’явилася, і зуби залишилися цілими.

Звички від карієсу

  • Чистимо зуби щодня, але не частіше двох разів на день – вранці й увечері. Оптимальна тривалість: три хвилини в різних площинах. Не забуваємо чистити язик. Деякі чистять зуби після сніданку, інші зчищають наліт після пробудження, а після сніданку споліскують.
  • Користуємося флосом (зубною ниткою) та спеціальними щіточками (міжзубними йоржиками) для очищення проміжків між зубами.
  • Якщо є проблеми з високою чутливістю зубів і хворобами ясен, підбираємо лікувальну пасту.
  • Вибираючи пасту й ополіскувач, зверніть увагу на склад: якщо в нього входить хлоргексидин, наприклад, не варто вживати такий продукт довше 7 днів, адже він змінює колір зубів.
  • Ополіскувачі розчиняють наліт на зубах, уповільнюють утворення зубного нальоту і таким чином запобігають появі карієса.
  • Не можна чистити зуби відразу ж після кислих напоїв, фруктів або продуктів, зачекайте пару годин. Кисле середовище розм’якшує емаль, і від щітки на зубах можуть з’явитися подряпини, що в подальшому може призвести до хворобливої чутливості.
  • Міняємо зубну щітку раз на три місяці.
  • Прищеплюємо корисні звички дітям та навчаємо власним прикладом!

Професійна профілактика карієсу

Професійну гігієну ротової порожнини можна порівняти з регулярним техоглядом автомобіля – якщо ним нехтувати, ремонт обійдеться в кругленькі суми.

Ми рекомендуємо знімати зубні відкладення в професійних умовах стоматології мінімум раз на рік, краще – раз на півроку. Регулярне видалення каменів, очищення від м’якого та затверділого нальоту, покриття зубів фторидвмісним лаком – все це допоможе запобігти появі карієсу та зберегти зубні тканини цілими й неушкодженими.

Запишіться на прийом та будьте здорові!

Приклади робіт: лікування карієсу

Дивися увесь процес

ОСНОВНІ СТАДІЇ ПРОВЕДЕННЯ ЛІКУВАННЯ

ОГЛЯД, ПРОВЕДЕННЯ ДОДАТКОВОЇ ДІАГНОСТИКИ (РЕНТГЕН, T-ПРОБА, ЗОНДУВАННЯ, ПЕРКУСІЯ, ФОТО) ЕОД (ЕЛЕКТОРОДОНТОДІАГНОСТИКА) В СТОМАТОЛОГІЇ - ВИЗНАЧЕННЯ СТАНУ НЕРВОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПУЛЬПИ ЗУБА РЕНТГЕН ЗНІМОК ПРИ НЕОБХІДНОСТІ, IНФОРМУВАННЯ ПАЦІЄНТА ПРО НЕОБХІДНИЙ ПЛАН ЛІКУВАННЯ АНЕСТЕЗІЯ, ВСТАНОВЛЕННЯ КОФЕРДАМУ ПРЕПАРУВАННЯ КАРІОЗНОЇ ПОРОЖНИНИ

Приклади робіт: лікування пульпіту

Дивися увесь процес

СТАДІЇ ВИКОНАННЯ РОБІТ

ВСТАНОВЛЕННЯ ДІАГНОЗУ ПРЕПАРУВАННЯ (ВИДАЛЕННЯ УРАЖЕНИХ КАРІЄСОМ ТКАНИН) РОЗКРИТТЯ ПОРОЖНИНИ ЗУБУ, АМПУТАЦІЯ КОРОНКОВОЇ ЧАСТИНИ ПУЛЬПИ, ТРОМБУВАННЯ СУДИН КРОВОЗУПИННИМИ ЗАСОБАМИ НА ДНО ПОРОЖНИНИ ТА УСТЯ КОРЕНЕВИХ КАНАЛІВ – ОКИС ZN + ЕВГЕНОЛ ВСТАНОВЛЕННЯ СКЛОІНОМЕРНОЇ ПЛОМБИ

Приклади робіт: швидка реставрація молочних зубів

востановление молочных зубов

На якісну реставрацію одного молочного зуба йде всього 15-20 хвилин! У чому секрет? В першу чергу, звичайно ж, майстерність доктора, а також матеріали компанії 3М.

Вживані матеріали і устаткування

Filtek Ultimate A2B; A1E ЗМ Адгезив Single Bound Universal ЗМ Полірувальна система - Espe Sof - Lex. ЗМ
Випадок з досвіду, трирічна дитини

Нам довіряють

відгуки про роботу МЦ «Студії 32»

Завантаження …
Догори