Деякі серйозні захворювання зубів можуть гостро поставити питання про те, чи зберігати в принципі конкретний зуб. У загальному випадку краще максимально зберегти зубну одиницю, яка може послужити основою для коронки. Тому фахівці медичного центру «Студія 32» в разі деяких захворювань – таких, як періодонтит, гранульома, кіста і інших – пропонують пацієнтам методику резекції верхівки кореня зуба. Ціна і рівень складності процедури залежать від ступеня занедбаності випадку, тому краще всього звертатися в стоматологічний центр без зволікання.

Що це за операція і коли вона проводиться

Резекція верхівки кореня зуба – це мікрохірургічне втручання, яке показано, якщо консервативна терапія неефективна. Суть втручання полягає в тому, що хірург-стоматолог відсікає уражену інфекцією частина кореня від здорової зубної одиниці. Один з основних показників для проведення операції – кіста, яка представляє собою порожнину з щільною оболонкою і контагіозним вмістом. Передує резекцію операція цісектомія, тобто вичищення інфікованих тканин. В ході цісектоміі витягають кісту разом з її оболонкою, після чого проводять висічення (власне, резекцію) верхівки кореня зуба, ураженого процесом запалення.

показания к резекции

Причини і доцільність резекції кореня

Головна причина того, що пацієнтові може знадобитися ця операція – інфікування верхівки кореня. Це може статися з різних причин: неякісно проведене стоматологічне втручання, хронічна застуда, наприклад, гайморит. Згодом може початися пародонтит, який пізніше без лікування майже напевно перейде в кісту або гранульому. Через те, що на початковій стадії інфікування проходить непомітно, пацієнт може не підозрювати про проблему і звернутися за допомогою лише на пізніх етапах. Тому, щоб вам не потрібна була резекція кореня зуба, ціна якої перевищує номінальну вартість профілактичного огляду і консервативного лікування, не нехтуйте періодичними візитами до стоматолога.

Показаннями до хірургічного втручання є:

  • новоутворення, видимі на рентгенівських знімках;
  • неякісно проведене пломбування каналу кореня;
  • пошкодження стінок кореня при пломбуванні;
  • наявність сторонніх тіл в каналі і т.д.

Однак резекція зуба не проводиться у разі, якщо у пацієнта є ознаки гострого інфекційного процесу будь-якої природи, при руйнуванні більше половини зубної коронки, при значному викривленні кореневій частині та неможливості її пломбування. Також не проводять операцію при наявності в історії хвороби серцево-судинних і хронічних вірусних захворювань.
Також немає практичного сенсу в операції в разі поразки кістою більшої частини кореня. Замість цього видаляється вся зубна одиниця, після чого можна проводити імплантацію. Найбільш достовірну діагностичну інформацію для прийняття рішення про доцільність резекції кореня зуба дає рентгенівський знімок. На ньому видно характер ураження і порушені області.

резекция корня

Етапи операції

Після діагностики і прийняття рішення про втручання подальші етапи виглядають таким чином:

  • підготовка зуба – пломбування кореневого каналу, яке проводиться за кілька днів до резекції;
  • операція проводиться під місцевою анестезією, при необхідності робляться алергопроби;
  • хірург-стоматолог розрізає ясна і розкриває надкісний клапоть слизової за допомогою спеціального распора;
  • ділянку кісткової тканини випилюється за допомогою швидкісної фрези;
  • верхня коренева частина – до рівня пломбування – відсікається,  порожній простір, який утворився, заповнюється синтетичним гіпоалергенним матеріалом;
  • рана зашивається, накладається пов’язка.

Операція повністю безболісна і займає близько години для молярів і до 40 хвилин для іклів і різців. Від того, який зуб вимагає резекції, залежить і ціна резекції зуба

Післяопераційний період

Хоча дана операція відноситься до мікрохірургічних, після неї також потрібно дотримуватися обережності і виконувати деякі приписи, щоб відновлення було швидким і без ускладнень. Відразу після втручання необхідно прикладати до щоки лід, яким ми постачаємо наших пацієнтів. Також потрібно пройти курс антибіотикотерапії, щоб уникнути можливих бактеріальних ускладнень. Потрібно обмежити фізичні навантаження і уникати перегріву, а також дотримуватися гігієни порожнини рота і виконувати рекомендації лікаря.

Якщо вам необхідна термінова професійна стоматологічна допомога – звертайтеся до медичного центру «Студія 32». Тут працюють професіонали своєї справи і застосовуються новітні методики і обладнання. Ми також строго дотримуємося всіх лікувальних протоколів, зводячи будь-які ризики до мінімуму.