Складне видалення зуба

Коли до нас приходять пацієнти із зруйнованими зубами та загостренням хронічного запального процесу навколо зубів, їм доводиться пройти повну стоматологічну реабілітацію. Причина цих проблем – несвоєчасна та / або неякісна санація порожнини рота, невилікувані зуби.

Залежно від клінічної ситуації та стану здоров’я пацієнта, призначається ендодонтичне лікування проблемного зуба або ж видалення причинного зуба.

Ефективність обох методів залежить від наявності необхідного інструментарію та кваліфікованого фахівця. Високоякісне лікування проводить стоматолог-ендодонт, швидке й безболісне видалення – стоматолог-хірург.

За ступенем складності видалення бувають прості, складні видалення зуба та атипові. Нашим хірургам, які видаляють зуби щодня, для прогнозування ходу операції видалення зуба достатньо огляду порожнини рота й рентгенограми зуба. На підставі даних про стан здоров’я пацієнта відбувається підбір анестетика.

 

Просте видалення

Просте видалення зуба не пов’язано з травмою м’яких або твердих тканин в області втручання з використанням хірургічних щипців, прямого елеватора чи періотома. Це зуби 2-3 ступеня рухливості (пародонтит, пародонтоз), тимчасові зуби на стадії резорбції кореня, залишки коренів періодонтічніх зубів, що містяться в межах слизової оболонки ясен.

Складне видалення зуба

До складного видалення майже завжди відносять видалення зубів мудрості, довготривале видалення зуба із застосуванням додаткового інструменту (окрім тих, що використовують при простому засобі), видалення раніше пролікованих зубів і тимчасових молярів на стадії сформованого кореня.

Атипове видалення зуба – що це?

Атипове видалення – це заздалегідь сплановане оперативне втручання. Основна відмінність такого методу – це розтин м’якої тканини й відшарування слизово-окісного клаптя для доступу до кістки щелепи, а також застосування додаткового обладнання для препарування кістки (фрези й пилки в наконечнику, ультразвук). Післяопераційна рана підлягає обов’язковому ушивання. Призначається профілактична антибіотикотерапія. В більшості випадків це стосується ретенованих та дистопованих зубів. В окремих випадках прості чи складні видалення переходять в розряд атипових.

Складні видалення зуба й атипові досить травматичні, потребують ушивання лунки та медикаментозної підтримки. Після видалення зуба певний час потрібен нагляд хірурга-стоматолога.

Арсен Драга

Головний лікар МЦ «Студія 32», хірург-стоматолог першої категорії, учасник численних національних та міжнародних симпозіумі в і конгресів з остеології, дентальної імплантації, протезування на імплантатах. Професійна практика в галузі дентальної імплантації та протезування на імплантатах з 2007 р.

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …