Стоматологічна допомога під час вагітності та при грудному вигодовуванні.

В необхідності відвідування гінеколога не сумнівається жодна вагітна жінка. А про такого лікаря, як стоматолог, часто забувають. Головними причинами ігнорування стоматологічного лікування є стрес, біль та страх використання знеболюючих препаратів (анестетиків).

Як уникнути проблем із зубами та чи можна лікувати зуби під час вагітності?

  • Лікувати зуби вагітній жінці можна! Це необхідний захід для повноцінного розвитку плоду і здоров’я майбутньої мами.
  • Відвідувати стоматолога під час вагітності слід не рідше 1 разу на 3 місяці
  • Найбільш сприятливий період для лікування – ІІ триместр
  • Гігієніст-пародонтолог допоможе підібрати індивідуальні засоби гігієни з урахуванням особливостей ротової порожнини.
  • Під час лікування можна використовувати анестезію. Майбутня матуся ні в якому разі не повинна відчувати болю або стресу в процесі лікування.
  • Якщо вагітність планована, в ідеалі санувати порожнину рота краще до зачаття.

Часто жінці відкладають лікування зубів, наївно вважаючи, що будь-яке втручання лікаря, особливо знеболюючі уколи, здатні зашкодити дитині. Насправді, не ліковані зуби набагато більше нашкодять організму жінки і плоду, так як інфекція в ротовій порожнині може спричинити місцеве запалення, а в подальшому інфікувати весь організм.

закрити

На якому б терміні вагітності не виник зубний біль, не відкладайте візит до стоматолога. Народні засоби і самолікування, можуть тільки нашкодити, на відміну від допомоги лікаря.

 

Стоматологічна допомога під час грудного годування.

  • В період ГГ можна і потрібно займатись лікуванням зубів. Тільки обов’язково попередьте лікаря, щоб він зміг підібрати безпечний набір ліків. Як правило, знеболюючі препарати мають короткий термін дії і швидко виводяться з організму, тому ніякої шкоди ні для матері, ні для дитини немає.
  • Перед візитом до стоматолога обов’язково провести грудне годування. Кінцеве виведення знеболюючих препаратів може тривати до 6 годин.
  • Якщо лікар призначає антибіотики, тоді чи продовжувати грудне годування  у кожному випадку вирішується індивідуально. Більшість антибіотиків є сумісними з грудним годуванням.
  • При серйозному і тривалому лікуванняі, що може супроводжуватись прийомом препаратів не сумісних з годуванням, рекомендовано проводити зціджування молока і частково перевести дитину на суміші. А своє молоко зціджувати близько шести разів на добу, щоб не порушились процеси лактації і можна було повернутись до грудного годування після закінчення лікування.

Вагітність і грудне годування не є протипоказанням до лікування зубів, тому не потрібно хвилюватись і зволікати з візитом до лікаря-стоматолога!

Білан Олена Валеріївна, лікар стоматолог-терапевт, дитячий стоматолог МЦ “Студія 32”

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …