Методи сучасної стоматології та всіх зусиль фахівців медичного центру «Студія 32» спрямовані на те, щоб врятувати зуб. Але не завжди це можливо – в деяких випадках необхідно видалення, або екстракція зуба. Це стосується випадків, при яких він стає нефункціональним, але перш за все – небезпечним для здоров’я пацієнта. Так, іноді несвоєчасна стоматологічна допомога призводить навіть до зараження крові. Особливо це актуально тоді, коли потрібне видалення зруйнованого зуба, який стає розсадником потенційно хвороботворних бактерій.

У такому випадку фахівці медичного центру «Студія 32» гарантують швидке і безболісне видалення зуба будь-якої складності з використанням сучасної, безпечної і гіпоалергенної анестезії.

 

 

Ступені складності видалення зуба

Виділяють просте, складне і атипове видалення зуба – ціна, як і рівень складності, відповідно зростають. З тим іноді зуб, який можна було видалити дуже просто і недорого, запускають до ситуації, коли потрібна складна анестезія і по суті мікрохірургічне втручання.

Просте видалення зуба можна виконати тоді, коли коронка (видима частина) добре видна, її легко зафіксувати інструментом. Анестезія при цьому місцева і зазвичай не дуже сильна. Зуб просто поступово витягується з лунки шляхом поступового розхитування обертальними рухами. М’які тканини ясен і порожнини рота при цьому не травмуються. Таке атравматичне видалення зуба не вимагає особливих дій після процедури і займає короткий час.

виды удаления зубов

Складна екстракція зуба може знадобитися в таких випадках:

 • якщо корінь вріс в щелепну кістку;
 • якщо коріння зуба сильно викривлені або зруйновані;
 • якщо зуб розташований неправильно – часто таке відбувається з третіми молярами, так званими зубами мудрості;
 • якщо коронка зуба дуже тендітна;
 • у разі запущеного карієсу, який перейшов в кісту зуба або свищ;
 • якщо необхідно видалення моляра з двома або трьома корнями.

У цих випадках вартість видалення зуба буде вища, і не тільки через більш складню процедуру. Адже перед нею потрібна підготовка, що включає рентгенологічне обстеження. З його допомогою встановлюють розташування, форму, довжину і стан коренів. Також не можна проводити складне видалення при супутньою гострою інфекцією, необхідна антибактеріальна терапія. З огляду на складність операції, поряд з анестезією іноді застосовується седація – вона потрібна для загального заспокоєння пацієнта.

Незважаючи на те, що видалити зуб, з яким пов’язані проблеми, досить складно, фахівці медичного центру «Студія 32» в будь-якому випадку гарантують безпеку процедури і відсутність проблем в подальшому (за умови дотримання пацієнтом деяких простих правил).  Сама процедура відноситься до мікрохірургії та проводиться хірургом-стоматологом. Він розсікає тканини ясен, розділяє зуб на частини і відокремлює їх від кістки за допомогою фрези. Після чого накладаються щипці, за допомогою яких розхитуються і видаляються окремі фрагменти. Потім доктор очищає лунку і накладає шви. При цьому використовуються хірургічні інструменти – щипці, скальпель, ножиці, елеватор, бор. Ніяких хворобливих відчуттів пацієнт не відчуває завдяки анестезії.

Як типовий приклад складного видалення можна назвати зуб мудрості. Якщо він спричиняє проблеми – наприклад, зростає під кутом і тисне на корені сусідніх зубів – його видалення майже завжди вимагає застосування спеціальних інструментів і глибокої анестезії.

Зустрічається також атипове видалення з розтином м’яких тканин і відшаруванням окісного клаптя. Це потрібно для забезпечення доступу до щелепної кістки. Також застосовується спеціальний інструмент – наприклад, пили та фрези. Оскільки атипове видалення затратно по часу, воно часто проводиться із застосуванням медикаментозного сну, завдяки чому пацієнт не повинен весь час тримати рот розкритим в напрузі і позбавляється стресу і переживань. Місце операції знеболюється анестезією. Медикаментозний сон більш безпечний, ніж загальний наркоз, і може застосовуватися навіть при видаленні зубів у дітей. Після операції обов’язково накладається шов, пацієнту прописується курс антибіотиків для профілактики бактеріальних ускладнень.
Сучасна малотравматичная методика, яку використовують в ряді складних випадків в медичному центрі «Студія 32» – це ультразвукове видалення зубів. Хоча ціна на видалення зуба за допомогою ультразвуку вище, ніж при традиційній хірургії, дана методика менш травматична і вимагає менше обмежень у післяопераційний період.

В яких випадках корінь необхідно видаляти

Навіть якщо зуб повністю зруйнований, можна провести видалення пенька зуба, але при вцілілому корені його можна використовувати для протезування. Однак в ряді випадків неможливо врятувати навіть корінь:

 • у разі перелому кореня;
 • при ураженні карієсом;
 • внаслідок пародонтиту;
 • при утворенні кісти зуба.

В цьому випадку приймається рішення про хірургічне видалення кореня, оскільки він може стати причиною місцевого або загального інфекційного процесу.

Особливо проблемним може стати кіста – вона утворюється при вкрай занедбаному карієсі і являє собою зруйнований зуб, оточений щільною стіною. Таким чином організм ізолює вогнище інфекції від здорових тканин, але при формуванні кісти її потрібно видаляти якомога швидше. У гострій фазі запалення кіста зуба дає про себе знати сильним болем, підвищенням температури і запаленням місцевих лімфовузлів. Діагностується кіста при рентгенологічному дослідженні.

Ціна видалення зуба з кістою залежить від її положення і ступеня занедбаності. Сама операція досить тривала і складна. Спочатку проводиться резекція верхньої частини кореня, потім доктор видаляє її разом з щільною оболонкою. Наступний етап – симуляція відновлення кісткової тканини. На м’які тканини ясен при цьому накладаються шви, а в разі серйозного запального процесу встановлюється дренаж, за допомогою якого проводять подальшу антибактеріальну терапію. Як бачите, процедура досить складна, і при утворенні кісти видалення зуба за вартістю буде відчутно вище, ніж просте лікування карієсу на початковій стадії – але ж після цього необхідно ще і імплантація зубного протеза! Набагато простіше хоча б раз на рік ходити на профілактичний прийом до вашого стоматолога в медичний центр «Студія 32».

Що робити після видалення зуба?

Щоб процес відновлення пройшов успішно, потрібно дотримати кілька простих правил:

 • не їсти кілька годин;
 • кілька днів не вживати надмірно гарячу або тверду їжу;
 • обмежити фізичні навантаження і не відвідувати сауну;

А щоб зуби завжди були здорові і вам не довелося проходити неприємну процедуру видалення, фахівці «Студія 32» рекомендують регулярно проходити огляд і консультацію у стоматолога, звертатися до нас при перших проявах неприємних відчуттів в зубі і правильно доглядати за ротовою порожниною.