Видалення коренів зуба – складна, але часом необхідна процедура, так як в деяких випадках врятувати їх не вдається. Якщо це сталося, то в подальшому єдиний надійний вихід для відновлення зубного ряду – це протезування, тобто установка зубного імплантату. У разі ж, якщо корінь вдається зберегти, він може бути використаний в якості основи для установки штучної коронки, що трохи дешевше і простіше. Саме тому фахівці медичного центру «Студія 32» рекомендують періодичні профілактичні огляди – іноді розпізнати і усунути проблему можна на ранніх стадіях.

Коли рекомендують видалення кореня зуба

Стоматологи намагаються обійтися без цієї процедури, але в деяких випадках це неможливо:

  • якщо виникли постійні болі і набряклість в області ясен;
  • якщо корінь пошкоджений;
  • якщо зуб мудрості росте неправильно;
  • виникла кіста зуба;
  • зуб сильно зруйнований без можливості відновлення;
  • запущений випадок пародонтиту.

Удаление орня зуба

У будь-якому випадку необхідність видалення повинна бути підтверджена рентгенологічним дослідженням – так, біль і набряклість ясен не завжди вказують на проблеми саме з коренем. Однак запускати цей процес в будь-якому випадку не рекомендується, бо при відсутності належного лікування можливі серйозні ускладнення.

Якщо проблема в корені зуба, то з часом він стає все більш запаленим, в ньому активно розвиваються бактерії. Більшість з них нешкідливі, але деякі, особливо в разі падіння місцевого імунітету і попадання в невластиві їм зони, можуть призвести до тяжких наслідків, аж до загального інфекційного процесу.

Суб’єктивними показниками для того, щоб негайно звернутися за кваліфікованою стоматологічною допомогою, є болі при жуванні і натисканні на зуб, кровотеча або нагноєння, смикаючий або ниючий біль в області зруйнованого, або вже видаленого зуба. Останнє може говорити про те, що при видаленні  фрагмент кореня залишився в лунці.

Cкладність операції

Те, наскільки складна операція, залежить від різних факторів. Зазвичай видалення коренів зубів верхньої щелепи проходить простіше, так як на нижній щелепі вони часто викривлені і вирвати корінь зуба може бути складніше. Відповідно і ціна видалення кореня зуба може бути різною. У будь-якому випадку ми повідомляємо її пацієнтові до проведення операції. Успіх операції залежить як від майстерності хірурга-стоматолога, так і від рівня технічної оснащеності кабінету. І те, і інше в медичному центрі «Студія 32» – на найвищому рівні.

Підготовчий етап

Якщо у вас болить корінь зуба, все що потрібно зробити – це записатися на прийом на зручний час. Попередньо проводиться огляд і найчастіше ми робимо також рентгенівський знімок. Це дозволяє отримати точну картину того, що відбувається з коренем, наскільки сильно він зруйнований і наскільки близько розташовуються до нього пучки нервів і гайморові пазухи.

Якщо в ході огляду з’ясовується, що операція необхідна, лікар готує її проведення. Процедура проводиться під місцевою (рідше під загальною) анестезією. У «Студії 32» ми використовуємо сучасну гипоаллергенную анестезію, але все одно проводимо алергопроби, тобто попереднє визначення реакції організму на мікродози препарату. Також ми застосовуємо методику медикаментозного сну. Тобто, в область проведення операції вводиться анестезія, а пацієнт занурюється в сон, що робить для нього процедуру і зовсім непомітною і необтяжливою. Ця процедура безпечніше загального наркозу і має менше наслідків.

Видалення корня

Процедура видалення кореня зуба

Порожнина рота готується до операції – наприклад, іноді потрібно зняти наліт з сусідніх зубів. Після цього проводиться гігієнічна обробка поверхні і вводиться анестезія. Місце уколу обробляється аплікаційної анестезією – спеціальним гелем. Після чого хірург переходить до операції.

Видалення кореня зуба мудрості і інших, навіть менш складних, зубів проводиться з розтином м’яких тканин ясен. Якщо корінь зуба зрісся з кістковою тканиною, необхідно відокремити надкостной клапоть. Після цього корінь розділяється на кілька частин за допомогою фрези або ультразвукового апарату. Ці частини витягуються поступово, одна за одною, після чого лунка промивається. Буває, що для перевірки наявності в лунці окремих фрагментів кореня необхідний повторний знімок. Це важливо – якщо залишити його на місці, він стане причиною запалення. Після цього ясна зашиваються

Після операції видалення кореня зуба

З метою уникнути бактеріальних ускладнень пацієнтові призначаються антибіотики. У разі необхідності можуть призначатися:

  • знеболюючі засоби – для купірування больового синдрому після операції;
  • діуретики – з метою зняти набряклості ясен і оточуючих її тканин;
  • антигістамінні препарати – з метою зняти алергічних проявів.

Крім того, пацієнту варто дотримуватися протягом декількох днів щадного режиму: обмежити фізичну активність, не відвідувати сауну, утримуватися від твердої, гарячої, гострої їжі. При дотриманні всіх показань загоєння відбувається протягом декількох днів.

Фахівці «Студії 32» попереджають: набагато простіше і дешевше попередити проблеми з зубами, ніж лікувати; а лікувати простіше, ніж видаляти. Тому ми рекомендуємо проходити профілактичний огляд у стоматолога хоча б раз на рік.