Зуби мудрості можуть завдати чимало проблем через особливості еволюції людської щелепи. Це восьмі зуби в кожному зубному ряду рахуючи від центральних різців – і у чверті людей вони так і залишаються не прорізаними. У більшості вони прорізаються, хоч і не без проблем у вигляді запалення ясен, яке, втім, через пару днів спадає. Але деяким без допомоги стоматолога не обійтися. Фахівці медичного центру «Студія 32» знають, як вирішити будь-які проблеми з цими зубами – і вирішують їх швидко, безпечно і безболісно.

Особливості формування зуба мудрості

  •  у цього зуба немає сусідів з одного боку, так що його зростання не направляється строго вгору – тому, може відхилятися від цього напрямку;
  •  у нього немає попередника у вигляді молочного зуба, який би підготував формування постійного – як це відбувається з сусідніми молярами, а також іклами і різцями;
  •  таким чином, він повинен проростати в сформованой кістковой тканини.

Сталося так тому, що на відміну від наших предків, які вживали грубу рослинну їжу і сире м’ясо, нам цього робити не треба, ми їжу обробляємо термічно. Тому щелепа сучасної людини зменшилася, звузилася. Атрофувалась частина жувальних м’язів і одночасно з цим – зубів. Середня довжина щелепи в порівнянні з кроманьонцами зменшилася на 1,2 см, і для восьмих молярів в ряду вже не вистачає місця. Так що прорізаються вони не у всіх, а деяким доставляють проблеми. Називаються ж вони так через те, що ростуть вже в дорослому віці, часто після 30 років.

Чи обов’язково видалення зубів мудрості?

Звичайно, насильно ніхто цю процедуру проводити не буде. Але в деяких країнах видалити зуб мудрості рекомендують ще в підлітковому віці, після формування зубного ряду. У цьому є сенс: коли вони ще не ростуть і не доставляють проблем, провести операцію можна без авралу, та й зробити це простіше і дешевше. У нас на це поки що наважуються одиниці, вважаючи, що видалити зуб мудрості завжди встигнуть, але ж він може і не спричинити проблем.

Рекомендується процедура в таких випадках:

  • неприродне положення – це можна визначити по рентгенівському знімку ще до прорізування;
  • ускладнення під час прорізування, наприклад, запалення ясен, інакше – перикоронарит, що викликається тим, що в пошкодженої тканини починають розмножуватися зазвичай не небезпечні бактерії, які завжди є в порожнині рота;
  • карієс сьомого зуба – в такому випадку видаляти зуб мудрості може бути необхідно, щоб врятувати нормально сформований;
  • великий карієс самої «вісімки»;
  • періодонтит або пульпіт, що не піддаються лікуванню через ненормальне розташування восьмого зуба;
  • часткове прорізування – такі зуби називають ретінірованими, вони ускладнюють догляд і призводять до запалення ясен, навіть якщо сам зуб не доставляє клопоту;
  • якщо прорізався тільки непарний зуб, що може привести до неправильного прикусу;
  • прорізування в неправильному напрямку – це досить болючий процес, який може навіть викликати пошкодження коренів здорових сусідніх зубів, і він є показанням до невідкладної стоматологічної допомоги.

Видалення зуба мудрості

Але видалення верхнього і нижнього зубів мудрості з двох сторін не завжди необхідні. Якщо вони нормально ростуть, повністю прорізалися і не заважають вам, якщо за ними легко доглядати, і вони є парними – з вісімками можна жити.

А в цих випадках видалення 4 зубів мудрості з будь-якого боку і зовсім протипоказано:

  • під час вагітності – тому при плануванні зачаття краще вирішити питання з зубами мудрості радикально;
  • при гострих інфекціях будь-якої природи;
  • при загостренні деяких серцевих захворювань – в даному випадку питання завжди вирішується індивідуально з пацієнтом;
  • при імуносупресивних станах.

 

Наскільки складна процедура видалення зуба мудрості

Видалити восьмий зуб може бути складніше або простіше в залежності від його положення щодо зубного ряду. Так, видалення верхнього зуба мудрості можна порівняти з видаленням сусідніх молярів (корінних зубів), так як коріння вісімки на верхній щелепі мають таку ж конфігурацію і глибину, а сама кісткова тканина не настільки щільна. А ось з нижньою щелепою можуть виникнути проблеми через особливості її будови. Видалення нижнього зуба мудрості ускладнюється тим, що коріння у них криві через обмеження простору, а кісткова тканина досить щільна. Отже, може знадобитися невелика хірургічна операція з надрізанням і подальшим накладанням швів. Відповідно і вартість видалення зуба мудрості на нижній щелепі може бути вище за рахунок складності. При зверненні за допомогою в медичний центр «Студія 32» повна вартість процедури видалення узгоджується з пацієнтом до початку процедури.

Видалення зуба мудрості – анестезія

Процедура проводиться під місцевою анестезією в будь-якому випадку – саме тому є протипоказання для вагітних і страждають серцевими захворюваннями. Щоб виключити бурхливу алергічну реакцію, перед введенням анестетика наші фахівці завжди проводять алергопроби. Укол проводиться в ясна, перед цим місце уколу обробляється анестезуючим гелем, щоб зняти хворобливі відчуття від самого уколу. Якщо мова йде про зуби верхньої щелепи застосовується стандартна методика анестезії, якій піддають тільки область видаленого зуба.
Для нижньої щелепи може знадобитися введення анестетика дуже тонкою голкою безпосередньо до нервового пучка – таким чином обезболиванию піддається ціла область підборіддя, язика, ясен. Після того як анестезія подіє, лікар обов’язково перевірить глибину знеболювання.

Як проходить операція

При неускладнених випадках в медичному центрі «Студія 32» восьмий зуб видаляється хірургічним шляхом – скальпелем надрізається ясна, після чого її акуратно відсувають, оголюючи коріння. Найчастіше цілком вилучити його не представляється можливим – особливо у випадках, коли необхідно видалення лежачого зуба мудрості, який упирається в корінь сусіднього моляра. В такому випадку зуб необхідно ділити на декілька частин за допомогою наконечника з фрезою. Все це проходить, нагадаємо, абсолютно безболісно для пацієнта. Окремі частини зуба хірург акуратно витягує за допомогою спеціального інструменту – елеватора, лунку очищає від дрібних осколків і промиває.

Етапи видалення зубів мудрості

Видалення зуба мудрості ультразвуком

Це порівняно нова технологія, яка також отримала назву пьезохірургія – і вона доступна пацієнтам центру «Студія 32». Відрізняється мінімальним впливом на тканини, хоча ціна видалення зуба мудрості за допомогою ультразвукового апарату трохи вище звичайного хірургічного способу. Головна перевага – прискорення процесу відновлення, після ультразвукового видалення зуба мудрості загоєння відбувається швидше, а пацієнт відчуває менш незручностей. Крім того, застосування ультразвуку також мінімізує ймовірність зараження.

Серед інших позитивних сторін методу пьезохірургіі:

  • універсальна, може використовуватися в самих складних випадках, в тому числі для видалення ретінірованих і дістопірованих зубів;
  • викликає менше незручностей і вимагає менше анестезії, так що може використовуватися в деяких випадках, при яких протипоказана звичайна хірургія.

Після процедури

Пацієнту потрібно дотримуватися ряду правил, щоб відновлення після видалення зуба мудрості, особливо на нижній щелепі, пройшло без проблем:

  • не полоскати і не прогрівати лунку – це може призвести до проникнення бактерій, які особливо швидко розмножуються при підвищених температурах;
  • виключити фізичні навантаження в найближчі декілька днів, щоб не викликати кровотечу через підвищенний тиск;
  • виключити вплив підвищених температур в цілому;
  • не брати їжу до зникнення ефекту анестезії;
  • не жувати на бік видаленого зуба хоча б пару днів;
  • чистити місце видалення акуратно, щіткою з м’яким ворсом;
  • прикладати до щоки в місці видалення лід протягом дня по 15 хвилин кожну годину для зняття набряклості – ми даємо пакетик з льодів після процедури кожному пацієнту.

Якщо турбує запалена «вісімка» і немає більше сил терпіти – звертайтеся тільки до професіоналів! У медичному центрі «Студія 32» ми використовуємо найсучасніші, безболісні і безпечні методи видалення. Колектив центру включає тільки професіоналів з багаторічним досвідом, оснащених самим передовим медичним обладнанням і технологіями. Наші лікарі регулярно підвищують кваліфікацію і можуть надати допомогу в найскладніших випадках.