Мало хто любить відвідувати стоматолога, багато людей навіть відчувають стан, близький до панічного – чим ускладнюють лікування. Причому чим серйозніша проблема, тим більше людина боїться йти до стоматолога – посилюючи положення. Іноді до такого стану, що консервативне лікування вже не допоможе, і буде потрібно видалення. Стоматологічний центр «Студія 32» в Києві пропонує безпечне і безболісне видалення зубів уві сні. Ця процедура називається седацией і має дуже мало спільного з традиційним наркозом, якого багато хто побоюється.

Поняття седації в стоматології

На відміну від наркозу, при якому людина перебуває повністю без свідомості, седація, або медикаментозний сон, являє собою стан напівдрімоти. Людина може виконувати різні дії, необхідні для лікування – але ступінь тривожності при цьому знижена практично до нуля. Місцева анестезія використовується, оскільки видалення зубів під седацією може викликати хворобливі відчуття.

Але при цьому, перебуваючи в стані медикаментозного сну, людина позбавлена дискомфорту, викликаного стресом і патологічною боязню стоматологічних процедур. Після закінчення процедури спогади про неї не зберігаються, і, на відміну від видалення зубів під наркозом, медикаментозний сон не викликає стану, подібного похмілля. Навпаки, пацієнт відчуває себе як після хорошого нічного відпочинку. До того ж це набагато більш безпечна процедура, ніж загальний наркоз.

Видалення зубів під седацією підходить пацієнтам, які відчувають непереборну дентофобію. Також його варто застосовувати, якщо має бути значний обсяг роботи – наприклад, складне видалення або видалення декількох зубів відразу. Показаний він і для пацієнтів з сильним блювотним рефлексом, який не дозволяє проводити будь-яких маніпуляцій у ротовій порожнині. Підходить стоматологія в стані медикаментозного сну і для дітей.

удаление зуба во сне

Як проводиться видалення зуба уві сні

Медикаментозний сон викликається спеціальними седативними препаратами, яких існує безліч. Конкретний препарат підбирається для пацієнта лікарем-анестезіологом, який обов’язково присутній при проведенні стоматологічних операцій під седацією. Седативні препарати не є наркотичними, не викликають звикання або серйозних побічних ефектів.

З усіх стоматологічних операцій з видалення найчастіше проводиться видалення зубів мудрості під седацієй. Це пов’язано з тим, що зуби мудрості, треті моляри кожного зубного ряду, доставляють багато клопоту через особливості розташування – часто їм не вистачає місця для зростання, і вони починають рости убік, чинячи тиск на зубний ряд. Оптимальним рішенням буде безболісне видалення в стані медикаментозного сну.

Видалення зуба мудрості в стані седації проводиться наступним чином. Для початку вибирається препарат і розраховується дозування – виходячи з віку і ваги пацієнта, деяких індивідуальних особливостей, а також передбачуваного часу, який буде потрібно на операцію з видалення.

Видалення зуба мудрості в стані медикаментозного сну контролює анестезіолог: він контролює показники частоти серцевих скорочень, артеріального тиску, дихання. Подача седативного препарату здійснюється поступово в ході всієї процедури, яка в нашій клініці зазвичай займає до півгодини на один зуб. Медикаментозний сон не вимагає особливої ​​підготовки. Перед введенням седативного препарату бажано відмовитися від стимуляторів нервової системи – перш за все, що містять кофеїн напоїв і препаратів, а також від алкоголю протягом доби.

Наркоз і седація: порівняння

Видалення зубів мудрості під наркозом може застосовуватися в крайніх випадках (в нашій клініці такі операції не проводяться), оскільки застосування наркозу має ряд протипоказань і обмежень. Зокрема, загальний наркоз несе ризики для серцево-судинної системи і частіше викликає гострі алергічні реакції. Єдина перевага наркозу – пацієнт під час процедури перебуває повністю без свідомості, що потрібно лише у виняткових випадках.

У той же час медикаментозний сон має такі переваги:

  • його можна використовувати дітям і пацієнтам з такими патологіями, як цукровий діабет і гіпертонія;
  • після закінчення дії седативного препарату пацієнт не відчуває важких ефектів – нудоти, запаморочення, головним болем;
  • немає необхідності в серйозної попередньої підготовки;
  • значно більш безпечна і щадна процедура, ніж загальний наркоз.

Седацію не проводять при черепно-мозкових травмах, в стані інтоксикації, в гострій фазі захворювань, а також при наявності такого аутоімунного захворювання, як міастенія. Всі інші стани не є абсолютними протипоказаннями до використання медикаментозного сну.

Медикаментозний сон в дитячій стоматології

Необхідність видалення зуба мудрості може виникнути вже в дитячому віці. Застосування седації у дітей показано у випадках підвищеної тривожності або неспокої, які ускладнюють роботу лікаря і збільшують ризик травми або заподіяння болю під час процедури. До того ж діти часто не можуть витримати в нерухомості належний час, і седація з правильним вибором препарату і розрахунком дозування є оптимальним рішенням. Медикаментозний сон безпечний і не має ніяких довгострокових наслідків для нервової системи дитини чи інших побічних ефектів.

Якщо ви не можете зважитися на візит до стоматолога – запишіться до нас прямо зараз. У київському медичному центрі «Студія 32» разом з кращими стоматологами працюють професійні анестезіологи – фахівці з стоматології.