Неправильний прикус сам по собі не шкодить здоров’ю, але може доставляти естетичні незручності і дискомфорт під час прийому їжі. Виправити прикус і провести професійне вирівнювання зубів ніколи не пізно, навіть в дорослому віці зробити це за допомогою сучасних брекет-систем або пластинок цілком реально. Процедура установки брекетів проводиться досвідченим лікарем-ортодонтом, який проводить попередню діагностику і вибирає відповідний метод вирівнювання прикусу відповідно до віку пацієнта і орієнтуючись на стан зубного ряду. За допомогою сучасних технологій в медичному центрі «Студія 32» вам допоможуть:

  • перестати соромитися своєї посмішки;
  • забезпечити правильність дикції;
  • поліпшити процес жування;
  • закрити міжзубні щілини і вирівняти зуби.

Етапи випрямлення зубів

Запорука надійного результату і виправленого прикусу – повноцінна попередня діагностика, тому на першому етапі проводиться повне обстеження стану зубного ряду. Бажано виправити всі невеликі стоматологічні проблеми (наприклад, карієс), які можуть бути виявлені, до установки брекет-системи.

Для початку лікар робить тривимірний знімок зубного рядка, який передбачається до виправлення. Для цього в нашому центрі використовується процедура 3D-томографії, а також стоматологічний візіограф. Це спеціальний рентгенівський апарат, що дозволяє отримувати розгорнуту картину зубного ряду, піддаючи пацієнта мінімальному променевому навантаженню. Також за допомогою 3D-сканера створюються тривимірні зліпки зубів, за якими потім підбираються брекети або виготовляються капи.

Наступний етап – професійне очищення ротової порожнини. Це необхідно для того, щоб брекети не викликали в подальшому ускладнень. З поверхні зубів ультразвуковим пристроєм знімається шар нальоту і зубного каменю. У складних випадках застосовується спеціальна насадка для бор-машини. Така чистка проходить безболісно з мінімальними відчуттями і абсолютно не шкодить. До речі, час від часу чистити зуби від відкладень зубного каменю варто навіть людям з рівними зубами і ідеальним прикусом.

На третьому етапі підбираються і встановлюються брекет-системи. Оскільки вони встановлюються для тривалого носіння, процедура досить відповідальна і проводиться ортодонтом. При цьому пацієнт розповідає лікарю про свої відчуття, щоб останній вчасно виправив і правильно розташував брекети – вони не повинні завдавати надмірних незручностей. Також лікар дасть всі рекомендації щодо догляду за брекет-системою і її експлуатації.

Четвертий етап – це подальше життя з брекетами на протязі в середньому від року до двох. Пацієнт веде звичайний спосіб життя і регулярно відвідує стоматологічний центр для огляду і корекції при необхідності. За цей термін постійний невеликий тиск на зубний ряд в потрібних місцях, що створюється брекет-системою, вирівнює зуби і сприяє формуванню правильного прикусу.

Выравнивание зубов

Якими бувають брекет-системи

Сучасна ортодонтія володіє брекетами різних конструкцій. Найбільш широко поширені металеві завдяки своїй відносно невисокій вартості і універсальності. Вони діляться на лінгвальні та вестибулярні за способом установки: перші встановлюються з внутрішньої сторони, другі – з зовнішньої. Звичайно, багатьом хочеться, щоб брекети не були помітні при носінні, але установка лінгвальних брекетів доставляє більше незручностей пацієнтові, як і процес їх носіння. Крім того, вони не завжди виправдані.

выравнивание зубов

Менш помітні керамічні брекети, виготовлені під колір зубної емалі. Конструктивно вони складаються з підстави у вигляді дужки, крил, лігатур і дуг. Такі брекети більш вимогливі до процедур догляду, ніж металеві, також вони більш крихкі і дорогі, вимагають більш тривалого носіння.

Сапфірові брекети НЕ сині, як дорогоцінний камінь, а прозорі, зі штучного медичного сапфіра. Саме тому вони малопомітні при носінні, хоча на світлі можуть переливатися, як справжнє дорогоцінне камення. Головне достоїнство цього типу брекетів – висока міцність. Також вони не залишають жовтуватих слідів на зубній емалі, які після інших брекет-систем доводиться вибілювати. Однак за допомогою сапфірових брекетів вирівнювання зубів за ціною може бути досить відчутним.

Брекети по тривалості носіння ділять на системи короткочасного (до півроку), середньострокового (півроку-рік) і тривалого (до двох, іноді більш, років). За способом кріплення виділяють дві методики – жорстка з кріпленням на замках за допомогою лігатур в статичному положенні, і самолігуючі з блокуванням дуги лігатури. Останній спосіб дозволяє провести корекцію швидше, але ціна випрямлення зубів таким способом вище.

Інші варіанти корекції прикусу

Альтернативний спосіб виправлення прикусу – капи. Їх розробили порівняно недавно. Капи, інакше звані елайнери (від aligner – вирівнювач), є ковпачками, виготовленими з прозорого еластичного полімеру. Вони відмінно підходять для невеликих корекцій, також застосовуються як підтримуюча і закріплювальна терапія після брекетів. Елайнер практично непомітний ні для користувача після невеликої адаптації, ні для оточуючих.

Ще один варіант – ортодонтичні пластини, однак головна їхня обмеження – вони підходять для ефективної корекції тільки в дитячому та ранньому підлітковому віці. Виробляються такі пластини з м’якого полімеру з металевим дротом, яка створює тиск на зуби.

Якщо ви незадоволені тим, як виглядає ваш зубний ряд або прикус доставляє вам незручності – звертайтеся в «Студію 32», ми виправимо цю проблему навіть в дорослому віці і з гарантією.