Як правильно чистити зуби?

Давайте спробуємо розібратися, як ми чистимо зуби і чи існують правила для такого, здавалося б, звичайного процесу? Так, існує ряд правил, але нехай це Вас не лякає – це абсолютно нескладні моменти, що допоможуть зберігати посмішку в чистоті!

  • Щітку потрібно тримати під кутом  45 градусів, відносно поверхні ясен, що забезпечить Вам комфортне, а головне – безболісне чищення.
  • Жувальну поверхню очищуємо круговими та горизонтальними рухами.
  • Передні зуби чистимо вертикальними рухами, від ясен до ріжучої поверхні, неначе «вимітаємо» бактерії. Якщо цього не робити, наліт буде повертатися до основи зуба, що може викликати підвищення чутливості зубів.
  • Щоб чистити якісно зуби, треба пам’ятати, що на верхній щелепі виділяється менша кількість слини, відповідно і відкладень там більша кількість. Тому верхнім зубам приділіть трохи більше часу.
  • Зробіть масаж ясен круговими рухами, стиснувши при цьому щелепи.
  • А що ж робити з міжзубними проміжками? Тут допоможе всім нам добре відома нитка – флос – від залишків їжі не залишиться жодного сліду! Головне акуратність + помірна сила при чищенні, щоб не пошкодити поверхню ясен. Як правильно користуватися  флосом, на практиці Вам покаже лікар – стоматолог.
  • Мікроби в ротовій порожнині «проживають» не лише на поверхні зубів, а й на язику, їх видаляємо за допомогою щітки (скребка). Вичищаємо бактерії вертикальними рухами від кореня язика до його кінчика.

 

 

Ось ми і навчилися чистити правильно зуби, залишився останній штрих – ополіскувач для рота, без нього нам не обійтись! Tакі нескладні, але важливі правила допоможуть Вам зберегти емаль здоровою, а посмішку – чарівною!

 

закрити

Не забувайте, заміну щітки потрібно проводити від 2 до 3 разів на місяць.

 

Ткачук Андрій Геннадійович, лікар гігієніст- пародонтолог, стоматолог-терапевт

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …