Йога терапія в стоматології

У першій частині доповіді ми говорили про здоров’я та причини хвороб, у другій частині торкнулися питання стоматологічного здоров’я пацієнтів та, що не менш важливо, фізичного благополуччя самих стоматологів. Статистика свідчить, що європейські стоматологи 20% свого річного бюджету витрачають на реабілітацію: сауна, масаж, гімнастика, йога терапія, цигун тощо.

yoga

Розглянемо докладніше комплекси фізичних вправ для реабілітації професійних стоматологів.

З різних видів гімнастики хочу звернути вашу увагу на стародавню практику йога терапії. Я тренуюся за системою Шивананда йоги. Він народився в Індії в 1887 році, практикував Веданту, здобув європейську медичну освіту і працював лікарем загальної практики. Згодом він став розвиватись як учитель йоги та створив свою систему в Хатха йозі – єдиній ретельно описаній з медичної точки зору. Шивананда вчив, що тіло – це засіб для руху душі, й воно має специфічні вимоги для свого плавного функціонування й проходження оптимального шляху. Ці вимоги метафорично можна висловити вимогами догляду за іншим засобом пересування – автомобілем.

Тим, хто володіє автомобілем, відомі п’ять ключових факторів успішного водіння: мастила, акумулятор, охолодження, паливо й відповідальний водій за кермом. Продовжимо порівняння з ресурсом людини в ракурсі йога терапії:

Система змащування – це належні вправи. Асани нібито «змащують» суглоби, м’язи, зв’язки, сухожилля та інші частини тіла шляхом збільшення кровообігу й гнучкості – йога терапія в цьому дуже ефективно допомагає.

Правильне дихання допомагає тілу підключитися до акумулятора – сонячного сплетіння, де зберігається величезний потенціал енергії. Витягнута за допомогою специфічних технік йогічного дихання – пранаями – ця енергія звільняється для фізичного й ментального оздоровлення.

Релаксація охолоджує організм подібно радіаторам. Коли тіло й розум постійно перенавантажені, ефективність падає. Релаксація – природний спосіб розвантаження тіла.

Правильно підібрана дієта стає якісним паливом. Істотним є оптимальне використання їжі, повітря, води й сонячного світла.

Позитивне мислення та медитація очищують інтелект. Нижча природа підпорядковується контролю свідомості через стійкість і концентрацію розуму.

Відразу внесу ясність – я зовсім не йог. Такі інструменти як асани, пранаями, релаксація й позитивне мислення допомагають мені для тілесної терапії. У прямому сенсі я не практикую медитації, духовна терапія для мене – православ’я. Харчування в нашій родині міжконтинентальне.

Повертаємось до йога терапії.

Асани впливають не тільки на м’язи, але й на всю внутрішню структуру тіла, залози та органи, а також на більш глибокі й більш тонкі частини тіла. Через рух асан внутрішні органи отримують повідомлення та стимуляцію і налаштовуються на більш ефективне функціонування. Йога терапія допомагає відновлювати ендокринну систему, збалансувати емоції та поліпшити ментальний погляд на життя.

У Шивананди є докладний опис кожної асани та пояснення, як вони діють на фізичному й ментальному рівнях. Він зібрав 12 асан по впливу на хребет в послідовності від шийного відділу хребта до куприка.

Якщо ви бажаєте переконатися в ефекті йога терапії, заняття треба починати з перевернутих поз для відтоку крові з нижніх відділів тіла, де вона застоюється під впливом гравітації. Дам лише коротку характеристику про деякі з них. Для розвитку в будь-який практиці потрібен грамотний інструктор, тобто людина, яка не тільки виконує, але й вміє навчити іншого.

stoyka na plechakh

Стійка на плечах –  надає заспокійливу дію на нервову систему

plug

Плуг – відноситься до позам йоги, лікувальним для хребта, зміцнює і омолоджує всю нервову систему, підсилює мозковий кровообіг, сприяє розвитку мислення, уваги і пам’яті.

ryba

Риба – благотворно впливає на весь організм людини в цілому, так вправа допомагає розтягнути м’язи стегон, черевного преса, грудей і гортані, помітно зміцнюються м’язи верхньої частини спини, шиї, плечового пояса.

З 15 років практикуючи йога терапію ЩОДЕННО, по 2 години, з 18 років тренажерний зал і спортивну аеробіка по 3 години на день, я отримала напрацьований м’язовий корсет і розвинену опорно-рухову систему. Фото пришлю отсканированное- я в шпагате- иллюстрация подтверждение физического уровня.

podtverzhdenie fizicheskogo urovnyaІлюстрація підтвердження фізичного рівня.

В 21 рік я почала щодня практикувати прийом пацієнтів по 6-12 годин на день, в різних травмуючих положеннях, і стала помічати негативні зміни у своєму здоров’ї. Головним травмуючим фактором стала посадка.

Тут мені на допомогу прийшла унікальна, єдина в світі методично описана концепція стоматологічного прийому Pd. Це концепція ергономіки для стоматологів лікаря Дерілла Біча, яка отримала назву Proprioreceptive derivation.

Це тема нової статті, над якою я зараз працюю. А поки що дозвольте завершити мою доповідь девізом нашої клініки: «Покращуємо здоров’я, змінюючи звички». Бажаю Вам розібратися в тому, які звички шкодять саме Вам, та замінити їх на ті, що будуть Вам допомагати.

Юлія Шарапа  провідний фахівець МЦ «Студія 32»

P.S. Мені дуже цікаво дізнатися, які негативні зміни від впливу робочого положення Ви помітили в своїй практиці? Розкажіть в коментарях на нашій сторінці в фейсбуці під цією публікацією.

 

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …