Покращуємо здоров’я стоматолога – змінюємо звички

Не так давно, 6 квітня 2019 року, директор клініки МЦ «Студія 32» Юлія Шарапа провела захопливу  лекцію для майбутніх лікарів-стоматологів, а нині – студентів Київського міжнародного університету. Декілька слів про лектора: Юлія – чудова дружина, мати 4 дітей, інструктор з йоги, лікар-стоматолог та директор клініки МЦ «Студія 32». Метою даного заходу було ознайомлення  молоді з важливою проблемою збереження власного здоров’я на прикладі особистого досвіду Юлії Шарапи.

Клінічні дослідження довели, що прогнозування перебігу захворювання напряму залежить від ставлення пацієнта до свого недугу. Бажання людини «позбавитися» хвороби, не замислюючись над тим, що спричинило її появу, призводить до протилежного результату. Пацієнт вільний сам зробити вибір причини захворювання, яку він вважає найбільш актуальною. Але чим глибше людина занурюється в аналіз цього процесу, тим більше можливостей у лікарів досягти позитивних результатів її лікування.

У багатьох виникає питання: «Я – стоматолог! Навіщо мені потрібна інформація про важливість підтримки мого власного гарного самопочуття в цілому? Для мене головним завданням є лікування ротової порожнини пацієнта!»

Та чи можемо ми стан здоров’я ротової порожнини розглядати окремо від цілого організму? В лікувальному процесі приймають участь 2 сторони: лікар з асистентом та пацієнт! Як правило, всім хотілося б, щоб лікувальний процес виглядав не лише ефектним, але й ефективним. Та на жаль, хворий лікар – хворий пацієнт!

 

Пропріоцепція– фактор здоров’я стоматолога

Доки людина перебуває в молодому віці,  її процеси регенерації  переважають над процесами руйнації.  Як наслідок – у неї нічого не болить! Але, якщо звернути увагу на позу лікаря під час прийому пацієнта, можна помітити неправильне положення хребта, що призводить до серйозних ускладнень.

Юлія Шарапа поділилася особистим досвідом ведення здорового способу життя, завдяки чому вона успішно реалізувала себе в декількох галузях. З 15 років Юлія практикувала заняття йогою, а з 18 –  додала ще й тренажерний зал та спортивну аеробіку. Це дало можливість напрацювати надійний м’язовий корсет та розвинути опорно-руховий апарат. Тем не менш, далі з’явилися  стоматологічні прийоми хворих по 6-12 годин в день, 5-6 разів на тиждень. Наслідком такого розкладу стало помітне погіршення здоров’я стоматолога. Що ж спричинило таку зміну самопочуття? При такому фізичному навантаженні та спортивній підготовці проблем бути не повинно, скажете Ви? Нажаль, це не так! Посадка лікаря на прийомі має чи не найважливіше значення для його здоров’я.  Вимушене положення є основним фактором, що травмує. Збереження і відновлення здоров’я можливе завдяки процесу реабілітації.

При регулярних заняттях з підтримки гнучкості хребта, покращується іннервація і кровообіг внутрішніх органів. Збільшується насиченість організму і органів поживними речовинами та киснем, що призводить до підвищення працездатності лікаря. Але без зміни посадки, яка є основним травмуючим фактором, це лише короткочасне полегшення. І з часом, ситуація буде погіршуватися. Єдина в світі концепція стоматологічного прийому розроблена лікарем Деррилом Бічем – Proprioreception derivation. Пропріоцепція важливий фактор здоров’я стоматолога. Руки є основною складовою заробітку стоматолога і одночасно є частиною його тіла. Саме тому, необхідно  потурбуватися про збереження їх здоров’я, щоб мати змогу реалізувати свої ідеї та бажання. Замисліться, у кожного є те, що заважає йому бути здоровим. Ми бажаємо Вам відшукати ці перешкоди і виправити їх.

 

Девіз працівників клініки МЦ «Студія  32» – «Покращуємо здоров’я стоматолога, змінюючи звички!»

 

По закінченню даної лекції, найактивніші учасники отримали приємний сюрприз – екскурсійну зустріч в МЦ «Студія 32».

Догори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше корисної інформації

Статті фахівців стоматології та всі новини МЦ "Студії 32"

Завантаження …